1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. BBP Siirt: “İdam yasalaştırılsın”
BBP Siirt: “İdam yasalaştırılsın”

BBP Siirt: “İdam yasalaştırılsın”

BBP Siirt İl Başkanı yaptığı açıklamada “idam yasalaştırılsın” dedi.

A+A-

İlimizde gerçekleştirilen kalleşçe terörist saldırıda maalesef TEM Şube’de görevli Komiser Osman Demir şehit olmuştur. Siirt’te büyük infial yaratan bu terörist eylemi şiddetle telin edip lanetliyoruz. Başta ailesine, İl Emniyet Müdürümüz Recep Güven’e, tüm emniyet teşkilatına baş sağlığı dilerken daha şehidimizi Siirt ilinden uğurlamadan bu kalleşçe olayı gerçekleştiren teröristin silahı ile beraber ölü ele geçirilmesini sağlayan emniyet teşkilatımıza Türk milleti adına şükranlarımızı sunuyoruz. Üç günlük taziye ve akabinde okutulacak mevlidi şerifi düzenleyenlere, emeği geçenlere milletim adına müteşekkiriz.

 

Malumunuz üç günlük taziye Siirt ilindeki bir şehit için ilk kez yapılmaktadır. Diyarbakır’ın Şehit Gaffar Okkan müdürü var dı. Siirtin de Recep Güven’i varken millet-devlet dayanışması sürecektir. Bu vesileyle; yeni yapılacak anayasada idamın tekrardan geri getirilmesini bir kez daha belirtmek istiyoruz.

 

Türkiye genelinde Büyük Birlik Partisi Genel Merkezi tarafından İdam geri getirilsin adı altında düzenlenen imza standlarında 2 milyonu aşkın toplanan imzalar genel merkezimiz tarafından TBMM’ye verilmiştir. İktidara düşen görev idamı tekrardan yasalaştırmak ya da referanduma göndermektir. Caydırıcı ve özel ceza olan idam, mutlaka halka sorulmalıdır. Artık şehit haberlerini duymak istemiyoruz. Terörist bölücü örgütün bitirilmesine yegane ve tek yol budur diye düşünüyoruz.

 

Şehidimiz Osman Demir’i rahmet ve minnetle anıyoruz.

Türk milletine baş sağlığı diliyoruz.

 

Murat Çakmakçı

BBP Siirt İl Başkanı

Bu haber toplam 5463 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!