1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bazı memurlar Kurumu lekeliyor
Bazı memurlar Kurumu lekeliyor

Bazı memurlar Kurumu lekeliyor

Serdar Özyeşil adlı Siirt’ten bir okurumuz zor anında bir polis memuruyla yaşadığı problemi kaleme aldı.

A+A-

Emniyet’te bazı memurların kurumun imajını zedelediğinin altını çizen Serdar Özyeşil, mektubunda aşağıdaki ifadelere yer verdi:

BU TİP POLİSLERE KİM DUR DİYECEK;

20.08.2010 iftara 1-2 saat kala evden annemden yeğenimin bayıldığı ve kendine gelmediği dair bir telefon aldım. Hemen iş yerimden araba ile polis evinin yanındaki annemin evine hareket ettim. Polis evinin Kurtalan yoluna bakan köşesinden yukarı doğru dönmek için sinyal verip dönmek istedim. Baktım ki iki araç yan yana durmuş, yolu tıkamış, haksız yere solda durup da yolu tıkayan araca korna çalıp acele olduğumu ima ettim. Tabi malumunuz vechile sol tarafta duran her zamanki gibi güvenliğimizi sağlaması gerekirken adaletsizlik yapan sivil bir Ford transit aracında (olay yeri inceleme aracına benzettiğim) polis memuru.

Tabii sorarsınız şimdi neden sivil biri olmasına rağmen polis memuru diyorum. Çünkü bu memlekette silahlı güç sahibi dışında biri bu yaşadıklarımı bana başkası yaşatmaz.

Sonra bu polis memuru aracını daha da aşağı alarak önümü tamamen kapattı. Ve küheylan gibi aheste aheste aşağı indi ve “Neden süratli bir şekilde geldin?” dedi. Hastam olduğunu belirtmeme rağmen hiç istifini bozmadan bana “Hastan nerede?” deyip aracın içinde hasta aramaya başladı. ”Hastam evde.” yukarıda dememe rağmen beni ve aracı süzüp konuşmaya devam etti. Bunun üzerine "Lütfen yol ver bak sana hastam var diyorum." dememe rağmen yol vermemekte ısrar etti.

"Bak kardeşim adım Serdar ÖZYEŞİL filan iş yerinde kalıyorum." dedikten sonra yine bir küheylan gibi aheste aheste aracına bindi, ağır bir şekilde gitti.

Kayıtlarda mevcut saat 17:00 gibi Devlet Hastanesi'nin aciline giriş yaptım ve şuan saat 02:00 hastaneden yeni çıktım.

Hastanede iken 155'i aradım ve durumu izah ettim ve bu memura ulaşılıp şu an hastanede olduğumun bilgisinin verilip hastane aciline gelip bizi ve yaşadığımız sıkıntıyı görmesini istediğimi söyledim. 155 teki memur beyefendi nazik ve kibar bir dil ile bizi sallamadı.

Şimdi

Soruyorum "polis" demek vatandaşın her türlü durumunda yanında olmak mıdır yoksa bu memur gibi karşısında durup akrabasının kaybetmesini sağlamak mıdır?

Soruyorum polis demek mütevaziliği ve insanlığı ile önder olmak mı yoksa kabalığı ve hoşgörüsüzlüğü ile düşman kazanmak mı?

Diğer soruları siz düşünün...

Serdar ÖZYEŞİL

Bu haber toplam 3739 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!