1. HABERLER

  2. RÖPORTAJ

  3. Bayram Kızılay: “Aday Olabilirim”
Bayram Kızılay: “Aday Olabilirim”

Bayram Kızılay: “Aday Olabilirim”

Siirtliler.Net’ten Suat Bilim’in sorularını yanıtlayan Ak Parti Siirt İl Başkanı Bayram Kızılay, 2011 seçimleriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

A+A-

ithal aday” gibi bir kavrama takılı kalmadıklarına vurgu yapan Kızılay, kendisinin de aday olabileceği imasında bulundu.

 

Genel Merkez tarafından il teşkilatımızdan habersiz anket ve araştırma çalışmaları yapılacaktır.

 

Şu ana dek bize intikal eden bir isim yok. Ancak siz de takdir edersiniz ki bende fısıltı gazetesinden ve sizin haber sitenizden takip ediyorum.

 

Malumunuzdur ki Sayın Devlet Bakanımız Egemen Bağış, hemşehrimizdir ama İstanbul’dan aday gösterildi. İstanbullular da “Bu Siirtlidir, ithaldir” demediler.

 

Aday olmam konusunda Sayın Başbakanımız görev verirse layıkıyla yapmaya hazırım.

 

 

bayram kızılay röportaj

 

İl teşkilatınızda son dönemde bazı değişiklikler oldu. Bu değişiklikler yeni bir yapılanma anlamına mı geliyor?

 

İl Teşkilatımız 30 asil, 30 yedek üyeden oluşuyor. Asil listeden istifa eden 2 başkan yardımcımızın yerine yedek listeden 2 arkadaşımızı atadık. Meltem Baran hanımefendi, zaten asil üye listesindeydi. Kendisine Dış İlişkilerden Sorumlu Başkan yardımcılığı görevini verdik. Kendisinden ümitliyim. Oldukça aktif bir arkadaşımız. Geçmişte yapmış olduğu hizmetlerin daha da üstünde hizmet yapacağına eminim.

 

Teşkilatınızda bayanlara yönelik çalışmalarınız çalışmalarınız artacak mı? Dış İlişkiler gibi önemli bir görevi bir bayan yöneticinize vermenizden bu sonuç mu çıkıyor?

 

Yönetimimizde 3 bayan arkadaşımız var. Bu arkadaşlarımız kongreyle bayram kızılay - akparti siirt il başkanıgelmişlerdir. Onların dışında il yönetimimize herhangi bir başka bayan almamız şuan için söz konusu değil. Ama yapılacak kongrede yeni bayan arkadaşları yönetime dâhil edebiliriz. Bildiğiniz üzere Kadın Kolları birimimiz var. Bu birimdeki arkadaşlarımız görevlerini faal olarak yürütüyorlar.

 

İlimizde bayan siyasetçi sayısı yok denecek kadar az. Bunu neye bağlıyorsunuz. Siyaset yapmak isteyen bayanlar için neler söylemek ister siniz?

 

Sn.Başbakanımız bayanların siyasete girmesine önem veriyor. Bayanların da aktif olduklarını biliyor ve faaliyetlerini çok önemsiyor. Fakat bölgemizde bayan siyasetçi sayısı çok az. Bu biraz bölgemizin yapısıyla ilgilidir. Partimizin Kadın Kolları Genel başkanımız ve aynı zamanda Gaziantep Milletvekili olan Fatma Şahin geçen hafta geldi ve bölgede bir dizi çalışmalar gerçekleştirildi. İnanılmaz katılımlar var dı. Bu katılımlardan gördük ki Siirt’li bayanlar siyaset ile iç içe yaşamayı öğrenmiştir. Hanımların partimize olan teveccühleri siyasette olduklarını gösteriyor.

 

2011 Genel Seçimlerinin arifesine girdik. Şu anda fısıltı gazetesinde birçok isim dolaşıyor. Sizin de yakından takip ettiğimiz üzere Siirtliler.Net sitesi seçimlerle ilgili tempolu bir şekilde yayınlarına devam ediyor. Adaylarla ilgili size ulaşan yeni isimler var mı?

 

Şu ana dek bize intikal eden bir isim yok. Ancak siz de takdir edersiniz ki bende fısıltı gazetesinden ve sizin haber sitenizden takip ediyorum. Bunlar şimdilik kesinleşmiş bilgiler değil tabiî ki. Yüksek Seçim Kurulu henüz seçim takvimini yayınlamadı. Yayınlandıktan sonra aday adayı olmak isteyen arkadaşlarımızı biz de duymaya, görmeye başlayacağız.

 

Aday adayı olacak kişiler için parti genel merkezinin dışında teşkilatınızın da bir değerlendirmesi olacak mı?

 

Biliyorsunuz. Aday adayı olabilmek için partimize üye olunması şart değil. Bu yüzden herkes aday adayı olabiliyor. Daha önceki seçimlerde yapılan ön seçimler yine yapılacak ve Genel Merkez, parti il teşkilatımızdan bağımsızbayram kızılay - akparti siirt il başkanı(habersiz) olarak araştırmalar ve anket çalışmaları yapacaktır. Biz il teşkilatı olarak şehrimize hizmet edebilecek herkes ile çalışmak istiyoruz. Bizim de Genel Merkezimize bildirimlerimiz oluyor. Tek amacımız Siirt’i en iyi şekilde temsil edebilecek arkadaşlarımızı meclise göndermektir.

 

Vatandaşlar arasında milletvekili adaylarının dışarıdan değil de Siirt içinden birilerinin olması yönünde talepler var. İl Teşkilatı olarak bu konuya duyarlılık gösteriyor musunuz? Telkinleriniz ne yönde?

 

Sayın Başbakanımızın takdir edeceği herkes ile çalışırız. Bu içeriden olur ya da dışarıdan olur bizim için fark etmez. İl teşkilatı olarak bize düşen görevleri yaparız. Malumunuzdur ki sayın Devlet Bakanımız Egemen Bağış, hemşehrimizdir ama İstanbul’dan aday gösterildi. İstanbullular da “Bu Siirtlidir, ithaldir” demediler.

 

İl Başkanları aday olabiliyorlar mı?

 

Aday olamazlar diye bir sıkıntı yok. Ama Sayın Başbakanımız geçen bir toplantıda öyle bir imada bulundu. Bunun nedeni de seçim zamanında teşkilatımızda olan kişiler aday olacağım diye istifa ediyorlar. Bu yüzden seçim çalışmalarında aksaklıklar yaşanabiliyor. Bu varsayım ile bizi daha önceden uyarmaları sonucunda bu sıkıntıları yaşamamak için tedbir mahiyetinde böyle bir imada bulunmuş olabilir. Benim aday olmam konusunda Sayın Başbakanımız hangi görevi verirse o görevi layıkıyla yapmaya her daim hazırım. Ama dediğim gibi takdir sayın Başbakanımızdadır.

 

Partiniz, Güneydoğu’daki seçim startını geçen hafta Diyarbakır’da düzenlenen 6.bölge toplantısında vermiş oldu. Siirt’teki seçim programınız nedir?

 

İl teşkilatımız her zaman seçim varmış gibi çalışmalarını sürdürüyor. Tüzük gereği her hafta toplantılarımız oluyor. Esnaf, ev ve taziye ziyaretlerini her daim sürdürüyoruz. Halk ile iç içeyiz. Bütün arkadaşlarımız da bu konuda canla-başla çalışmaya devam ediyor. Son olarak referandum seçimlerinde yaptığımız çalışmalar ortadadır. Sayın Başbakanımıza olan teveccühleri ve bizim çalışmalarınızın sonucunda %51 katılım ile %95 Evet oyu aldık. Sağlıklı bir seçim geçirmiş olduk.

Bu haber toplam 5419 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!