1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Baykan Belediyesinde Toplu Sözleşme Yapıldı
Baykan Belediyesinde Toplu Sözleşme Yapıldı

Baykan Belediyesinde Toplu Sözleşme Yapıldı

Baykan İlçe Belediyesinde çalışan memurlar toplu sözleşme imzaladı. Tüm Bel Sen Siirt şubesi ile Baykan Belediyesi arasında yapılan görüşmeler sonucunda memurların sosyal haklarında iyilşemeye gidilmesi için toplu sözleşmeye varıldı.

A+A-

Baykan Belediye  Başkanı Mehmet Ali Erol ile Tüm Bel Sen Siirt şube İdari Sekreteri Mahmut Hekimoğlu arasında sendikaya üye memurlar adına varılan anlaşma gereği bir yıllık toplu iş sözleşmesi yapıldı. Bu sözleşme gereği Tüm Bel Sen üyesi 20 personele ayda net 150 TL maaşa ek olarak ödeme yapılacağı belirtildi.

Duruma ilişkin görüşlerine başvurduğumuz Tüm Bel Sen Siirt şubesi İdari Sekreteri Mahmut Hekimoğlu “Baykan Belediyesi başkanı sayın M. Ali Erol ile yaptığımız görüşmeler sonucunda sendikamıza üye olan 20 Belediye personelinin sosyal haklarının iyileştirilmesi için maaşlarına ek olarak her ay 150 TL net bir paranın eklenmesini kararlaştırdık. Bu yapılan sözleşme ile Belediye personeli üyelerimiz için çok sevindirici bir durum yaratılmıştır. Bu sözleşmeden dolayı hem Belediye Başkanımıza hem de bu sözleşmenin sağlanmasında emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.” açıklamasında bulundu.

Bu haber toplam 2246 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!