1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Baykan AK Parti lokal açılışında DYP'den katılım
Baykan AK Parti lokal açılışında DYP'den katılım

Baykan AK Parti lokal açılışında DYP'den katılım

AK Parti’nin Baykan İlçe Seçim Lokali kalabalık bir katılımla bugün açıldı.

A+A-

AK Parti Siirt Milletvekili Aday Adaylarının da katıldığı açılış töreninde Milletvekili Afif Demirkıran, Milletvekili Adayı Osman Ören, İl Başkanı Ali İlbaş, Gençlik Kolları, Baykan İlçe Teşkilatı yöneticileri ve çok sayıda partili hazır bulundu.

DYP İL ENCÜMENİ AK PARTİ’YE GEÇTİ

Açılış töreninde DYP’den İl Genel Meclis Üyesi olan Orhan Sarsılmaz, AK Parti’ye geçiş yaptı. Sarsılmaz’ın parti rozetini İl Başkanı Ali İlbaş taktı.

 

 

 

ALİ İLBAŞ:

“Bu seçim lokalimiz Baykan’daki partililerimizi bir araya getirecek bir mekân olacaktır. AK Parti çıkar partisi değildir. İl Başkanlığı görevini ilk önce Sn.Şefik Erden yaptı. Ardından sn.Bayram Kızılay o görevi devraldı ve milletvekili adaylığı için istifa ettiğinde bu göreve ben getirildim. 2,5 aydır bu partimdeki hizmetlerime devam ediyorum. Partimiz hizmet partisidir. Biri gider diğeri gelir.”

 

OSMAN ÖREN:

“Bu yola çıkarken en büyük desteği sizlerin duasıyla aldım. Öğretmenlik ve okul müdürlüğü mesleğimden ötürü Baykan’lılar beni iyi tanırlar. Baykan bana yabancı bir yer değil. İnşallah bu yükü hep birlikte kaldıracağız. Dualarınızı ve desteğinizi eksik etmeyin. Baykan, yer altı kaynaklarının zengin olduğu bir yerdir. Baykan’ın Kasımlı köyünde krom, Ziyaret beldemizde yine krom zenginleştirme tesisi için yer etüdü yapılacak. Bu konuda şirketlerle görüşmeler yapılıyor.”

AFİF DEMİRKIRAN:

“ihtiyaçlarımızın tamamı evet giderilmedi. Hala eksiğimiz var. Muhtarlarımız ve Köy Korucularımızla ilgili sıkıntıların hükümetimiz farkında. Meclis açılınca ilk gündemimiz Köy kanunu olacak ve korucularımızla ilgili ciddi iyileştirmelerimiz olacak. Ziyaret beldemizde Vakıflar tarafından güzel bir otel, alışveriş merkezi ve çok amaçlı spor salonu inşa edildi. Aynı yerde hastane ayarında bir sağlık ocağı yaptık. Baykan’ın alt yapısı bitmek üzere ve su sıkıntısı da yakında giderilecek. Fakülte talebinizi biliyorum. YÖK Başkanımızla görüştük. Kendisi bize ‘Yer bulsunlar, fakülte açacağım’ dedi. Hükümetimizden önce enflasyon oranlarını hepimiz hatırlıyoruz. Anayasa kitapçığı atıldığı tarihi ve akabinde faiz oranlarının kaçlara yükseldiğini hala unutmadık. Yeni dönemde inşallah Kurtalan demiryolunu Siirt’e kadar getireceğiz. Baykan Hastanesi kapanacak diye ortalıkta dedikodular dolaşıyor. Sevgili arkadaşlar biz varken, biz hükümetken kimin haddine o hastaneyi kapatmak. Biz varken kim o hastaneyi kapatabilir.”

Açılış töreninde AK Parti aday adaylarının yanı sıra, Siirt eski milletvekillerinden Öner Ergenç te katıldı.

Bu haber toplam 3087 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!