1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Baykal istifa etti!
Baykal istifa etti!

Baykal istifa etti!

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, özel görüntülerinin internette yayımlanmasının ardından görevinden istifa etti.

A+A-

BAYKAL FATURAYI HÜKÜMETE KESTİ

CHP lideri Başkanı Deniz Baykal ve Ankara Milletvekili Nesrin Baytok'a ait olduğu iddia edilen görüntülere ilgili parti merkezinde konuştu. Baykal komplo dedi ve faturayı hükümete kesti. Baykal CHP'den istifa etti.

Baykal, istifa konuşmasında özel görüntülerinin iki hafta önce imal edildiğini ve bu komplonun iktidardan habersiz hazırlanmış olamayacağını ifade ederek “Bu kara kampanyaya teslim olmayacağım. Bu hukuksuz ve ahlaksız komplo nedeniyle kimsenin beni sorgulamasına izin vermeyeceğim. Eğer bunun bir bedeli varsa ve bu bedel, CHP Genel Başkanlığı'ndan ayrılmaksa, o bedeli de ödemeye hazırım. Benim CHP Genel Başkanlığı'ndan istifa etmem, hiçbir şekilde bu komploya teslim olmak ya da kaçmak anlamına gelmez. Tam tersine bu bir meydan okumadır. Bu anlayışla bugün CHP Genel Başkanlığı'ndan istifa ediyorum” diye konuştu.

GÖRÜNTÜLERİN ZAMANLAMASINA DİKKAT ÇEKİLDİ

Görüntülerin yayınlanma zamanına dikkat çeken kimi siyasi kulislerde “CHP’nin tam da kurultay hazırlıklarını yaptığı bir sırada bu görüntülerin internette yayınlanması ilginçtir. Bu işin sorumlularını Baykal’ın parti içerisindeki koltuğuna göz diken parti içi muhalefette aramalıdır.” şeklinde yorumlar yapıldı.

Bu haber toplam 2463 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!