1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bayan Çolak'ın Depremzede Ziyaretleri Devam Ediyor
Bayan Çolak'ın Depremzede Ziyaretleri Devam Ediyor

Bayan Çolak'ın Depremzede Ziyaretleri Devam Ediyor

Vali eşi Gülsüm Çolak depremzede ailelerine yaptığımız ziyaretlerin amacı “Devletimizin hoşgörüsünü, sıcaklığını, adaletini ve yardımseverliğini, depremzede ailelerimizle hissetirmek ve acılarını paylaşmaktır.” dedi

A+A-

Siirt Valisi Musa Çolak’ ın eşi Gülsüm Çolak, Van ili ve çevresinde meydana gelen deprem felaketi nedeniyle, İlimize bağlı Baykan İlçesi, ziyaret beldesi, Vakıflar bölge müdürlüğüne yerleştirilen depremzede aileleleri ziyaret etti.

Ziyarette, Vali eşi Gülsüm Çolak’ a Baykan Kaymakamı Ali Karakaya, Ziyaret belde belediye başkanı Servet Gülmez, Vali yardımcılarının eşleri ve diğer yetkililer eşlik etti.

Vakıflar bölge müdürlüğüne ait misafirhanelere yerleştierilen depremzede ailelerin sorunlarını dinleyen, dilek ve temennilerini alan Vali eşi Gülsüm Çolak, “depremzede ailelere geçmiş olsun dileğinde bulunarak, “depremzede ailelerimizi ziyaret etmekteki asıl amacımız; “devletin hoşgörüsünü, sıcaklığını, adaletini ve yardımseverliğini ailelerimizle paylaşmak ve kendilerine hissetirmek olduğunu” söyledi.

Vali eşi Gülsüm Çolak depremzede ailelerin özellikle çocuklarıyla yakından ilgilendi. Depremde yaşadıklarını anlatan Tuba Sarı, adlı depremzede, kendilerini ziyaret eden ve kendilerine yapılan yardımlardan dolayı, Vali eşi Gülsüm Çolak’ a ve beraberinekilere teşekkür ederek, bu yıl yapılacak olan Yükseköğrenim lisans yerleştirme sınavına katılacağını, dolayısıyla kendisine yardım edilmesini istedi. Bayan Çolak Baykan kaymakamlığınca genç kızımıza her türlü eğitim yardımının yapılacağını ve sınava iyi hazırlanması amacıyla, her türlü ders dökümanının sağlanacağını söyledi.

Ziyaret beldesinde, depremzede aileler ile ilgili İlçe Kaymakamı Ali yerlikaya ve diğer yetkililerden burada yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Vali eşi Gülsüm Çolak, burada yaptığı konuşmada, “üçyüze yakın depremzede kardeşimiz, vakıflar bölge müdürlüğüne ait misafirhanelerde ve ziyaretteki vatandaşlarımıza ait evlerde misafir edilmişlerdir. Misafirhanede yüz depremzede kardeşimize her gün üç öğün sıcak yemek Siirt il acil afet müdürlüğü tarafından verilmekte, eğitim çağındaki çocuklarımız da buradaki eğitim kurumlarına yerleştirilmiştir. Baykan kaymakamlığınca eğitim çağındaki çocuklarımıza kırtasiye ve okul ihtiyaçları alınmış ve dağıtılmıştır. Ayrıca Yeşilkartı olan ve herhangi bir sosyal güvencesi olmayan depremzede ailelerimize yine Baykan sosyal yardımlaşma vakfı tarfından ayni ve nakdi yardımlar yapılmaktadır. Öte yandan Ziyaret belde belediye başkanımız tarafından da depremzede ailelerimize çeşitli ayni yardımlar yapılmaktadır. Bizler yüzyıllar boyunca bir olmayı, beraber olmayı başarmış bir milletiz. Bu birlikteliği ve beraberliği yaşatmak, hem insani, hemde toplumsal bir görev ve sorumluluktur. Van depremi gönüllerimizde derin acılar bıraktı, ama kardeşliğimizi, birliğimizi, beraberliğimizi ve dostluğumuzu dahada güçlendirmiştir.” diye konuştu.

Depremzede aileler, ziyaretten oldukça memnun olduklarını belirterek, Allah Devletimize ve Milletimize zeval vermesin bu tür acıları bir daha bu millete yaşatmasın diye konuştular.

Bu haber toplam 1740 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!