1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Bayan Çolak: Öncelikli hedefimiz eğitim
Bayan Çolak: Öncelikli hedefimiz eğitim

Bayan Çolak: Öncelikli hedefimiz eğitim

Siirt Valisi Musa Çolak’ ın eşi Gülsüm Çolak, Siirt Halk Eğitimi Merkezi ve 75.Yıl İlköğretim Okulunu ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

A+A-

Halk Eğitim Merkezi yetkililerinden kurs faaliyetleri hakkında bilgi alan Bayan Çolak, Halk Eğitimi Merkezi’nin açtığı kurslarla Siirt’te özgü el sanatlarının geliştirilip İlimizin tanıtımına olanak sağladığını ifade etti. Bayan Çolak, kurslara katılan kursiyerlerin istihdamının sağlanarak, ekonomik anlamda da ailelere katkı sağlandığını belirtti.

Vali eşi Gülsüm Çolak, Halk Eğitim Merkezince açılan; Dikiş Nakış, el sanatları, Halıcılık, kuaför ve Bilgisayar kurslarını ziyaret ederek, kursiyerlerin yaptığı el işlemelerini ve diğer çalışmalarını inceledi. Kurslar hakkında, Halk eğitimden sorumlu İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı İsa Güneş’ ten bilgi alan Bayan Çolak, el emeği göz nuru el işlemelerinin hak ettikleri değeri kazanabilmesi için elinden gelen desteği vereceğini söyledi.

El sanatları kursuna katılan Emine Enes ve Remziye Altınok adlı kursiyerlerle sohbet eden bayan çolak, bu iki kursiyerin eğitimlerine ara verdiklerini söylemeleri üzerine, Bayan Çolak, devreye girerek, “Emine Enes ve Remziye Altınok adlı kursiyerlerle özel ilgilenerek, Açık Öğretim Lisesine devam etmeleri konusunda kendilerini ikna ederek, kayıt ve diğer masrafların kendisi tarafından karşılanacağını belirterek, genç kızlarımızın mutlak suretle eğitimlerini tamamlamalarını istiyoruz, öncelikli hedefimiz eğitimdir.” dedi.

Emine Enes ve Remziye Altınok adlı kursiyerler, Vali eşi Gülsüm Çolak’ a kendilerine verdikleri destek ve ilgiden dolayı teşekkür ettiler.

Halk eğitim Merkezi ziyareti sonrası 75. Yıl İlköğretim Okulunu ziyaret eden Vali eşi Gülsüm çolak, okul hakkında Okul Müdürü ve öğretmenlerden bilgi aldı. Anaokulu sınıfında incelemelerde bulundu, minik öğrencilere ile yakından ilgilenerek, kendileri ile sohbet etti.

Vali eşi Gülsüm Çolak’ ın eğitim kurumlarına yaptığı ziyarete; Halk eğitimden sorumlu İl Milli Eğitim Müdür yardımcısı İsa Güneş, Halk Eğitim Müdür yardımcısı Bülent Avcı, ve diğer yetkililer katıldı.

Bu haber toplam 2328 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!