1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Bayan Çolak eğitim için ilçe ilçe geziyor
Bayan Çolak eğitim için ilçe ilçe geziyor

Bayan Çolak eğitim için ilçe ilçe geziyor

Siirt Valisi Musa Çolak’ın eşi Gülsüm Çolak, ilçe ziyaretlerinde okula gitmeyen kızları ikna ederek yeniden okula kazandırıyor.

A+A-

Eruh ve Baykan ilçelerini ziyaret eden Gülsüm Çolak, okuma-yazma kurslarını başarıyla bitiren 40 bayana sertifika dağıttı. Kursa katılan bayanlarla da görüşen bayan Çolak, “Yaptığım ilçe ve köy gezilerinde çeşitli nedenlerle eğitimine ara vermek zorunda kalan genç kızlarımızı ve ailelerini tek tek ziyaret ediyorum. Dert ve sıkıntılarını dinliyorum. İmkânlar ölçüsünde onlara katkıda bulunuyorum. Bu gezilerimde birçok aileyi ikna ederek çocuklarının yeniden okumasını sağlıyoruz. Son olarak Eruh ilçemizde ziyaret ettiğimiz 3 farklı aileyi ikna ederek kız çocuklarının okula gitmesine vesile olduk. Tabii çocuklarımızın eğitimlerini tamamlaması çok önemli. Çünkü okul okuyarak eğitim alan herkes geleceğe daha güvenle bakıyor. Özgüveni arttığı gibi kendi geleceğine de şekil ve yön verebiliyor. Bundan dolayı çocuklarımızın okutulmasını çok önemsiyoruz.” dedi.

 

Kursa katılan bayanların dert ve sıkıntılarını da dinleyen Bayan Gülsüm Çolak, daha sonra okuma-yazma kursları ile halk eğitim merkezlerini ve dikiş-nakış kurslarını ziyaret etti.

 

Bayan Çolak’a Eruh Kaymakamı Ramazan Keskin, Baykan Kaymakamı Murat Süzen ve ilgililer eşlik etti.

Bu haber toplam 1980 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!