1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Batman yeni havaalanına kavuştu
Batman yeni havaalanına kavuştu

Batman yeni havaalanına kavuştu

Siirt havaalanı kapalı kalmaya devam etsin. Batman yeni sivil havaalanına kavuştu.

A+A-

Yıllardır kapalı kalan Siirt Havaalanı “pist uzatılması” gerekçesiyle Siirt hava yolcularına hizmet vermedi. Derken bu yılın ilk aylarında Siirt milletvekillerinin “müjdeee, müjdeee” diye açıklamalar üzerine açıklamalarıyla Siirtliler “nihayet” umutlarıyla uçakların Siirt’e inip-kalkacağı günü beklemeye başladılar. Sonunda beklenen gün geldi ve Siirt Havaalanı tarifeli seferler için uçuşlara açıldı. Ancak Siirtliler için “sabırları zorlayan” bekleyiş bitmedi. Çünkü uçak seferleri sadece Ankara-Siirt arasında yapılmaya başlandı. Siirt uçağı hem sınırlı yolcu kapasiteli, hem pahalı hem motorlu hem de havada fazla kalıyordu. İstanbul seferlerinin de başlayacağını bekleyen Siirtlilerin umutları 1 ay bile sürmedi. Çünkü Ankara seferleri de durduruldu.

Siirt Havaalanının yıllardır mevcut pist alanı adam edilemezken ve Siirt’e bir uçak bile indirilemezken, yanıbaşımızdaki eski ilçemiz olan Batman yeni havaalanını hizmete açtı.

Siirtliler şimdi şu soruyu soruyor; Siirt Milletvekili Yılmaz Helvacıoğlu, bu haberden dolayı da acaba Siirtliler.Net’e dava açacak mı? Ya da diğer milletvekilimiz Afif Demirkıran, her zaman olduğu gibi sessizliğini mi koruyacak? Osman Özçelik’i ise merak eden var mı bilinmiyor. Çünkü Siirt’in sorunlarına karşı bahanesi her daim hazırdır. “Hükümet partisinin vekili değil!”

Bu haber toplam 4138 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!