1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Batğı, “Referandumda EVET diyeceğiz”
Batğı, “Referandumda EVET diyeceğiz”

Batğı, “Referandumda EVET diyeceğiz”

“Türkiye 10 yılda bir darbe yaşanan bir ülke olmasın, darbeler dönemi artık kapansın diye 12 Eylül’de sandığa giderek EVET oyunu kullanacağız.”

A+A-

Ak Parti Siirt İl Teşkilatı’ndan Dış İşlerden sorumlu Başkan Yardımcısı ve SKM (Seçim Koordinasyon Merkezi) Başkanı Zekeriya Batğı demokratik bir Türkiye için referandumda EVET oyu kullanılması gerektiğine dikkat çekti.

Batğı, Siirtliler.Net’e yaptığı açıklamada muhalefet partilerine de seslenerek “siz daha kendi seçmenlerinize niçin HAYIR dediğinizi izah edemediniz” dedi.

Yapılan açıklamada aşağıdaki ifadelere yer verildi: “Vatanın, milletin bölünmez bütünlüğü için ülkemizin refah ve mutluluğu için referandumda her vatandaşın sandık başına giderek, darbe anayasası kalksın diye EVET oyu kullanacaklarını biliyoruz. Muhalefet partileri bugüne kadar doğru dürüst bir şekilde niçin Hayır dediklerini kendi seçmenlerine dahi doğru dürüst izah edemediler. Çıksınlar niçin Hayır dediklerini akla, vicdana ve tarihi gerçeklere uygun bir şekilde izah etsinler. 12 Eylül’de yapılacak olan Referandum, bir siyasi seçim değildir. Darbe anayasasının kalkması, bireysel özgürlüklerin artması için Evet/Hayır tercihidir. Ancak muhalefet partileri bu konuyu siyasi bir seçim atmosferine sokmaya çalışmaları afakidir.

Yeni Anayasamız her vatandaşa daha özgür bir Türkiye sunacaktır. Ak Parti Hükümeti bunun %65’ini tamamladıysa, düzelttiyse geri kalanını da muhalefet partileri düzeltsinler varsa eksikleri tamamlasınlar. Halkın iradesine ipotek koymasınlar. Zaten halkın iradesine ipotek koydukları için iktidara gelemiyorlar.”

Bu haber toplam 3343 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!