1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Başkan Taşkın, Müteahhitlerle Yeniden Bir Araya Geldi
Başkan Taşkın, Müteahhitlerle Yeniden Bir Araya Geldi

Başkan Taşkın, Müteahhitlerle Yeniden Bir Araya Geldi

Siirt Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, İmar ve ruhsat bekleyen müteahhitlerle yeniden bir araya geldi.

A+A-

Gerçekleşen toplantıya Belediye Başkanı Ceyhun Dilşad Taşkın’ın yanı sıra, Belediye Başkan Yardımcıları ve çok sayıda müteahhit katıldı.

İlimizde ki geçmiş dönemlerde kaynaklanan imar ve ruhsat sorununu çözüme kavuşturmak için müteahhitler ile bir araya gelen Belediye Başkan Vekili Taşkın yaptığı konuşmada daha yaşanılabilir daha yeşil bir Siirt için yapılaşma konusunda gerekli çalışmalar başlattıklarını aktardı. 

Siirtlilerin yeşil alanı bol, otoparkı ve sosyal tesislerinin olduğu konutlarda hayatlarını idame ettirmek için mevcut imar ve ruhsat mevzuatından ödün verilmeyeceğini söyleyen Başkan Taşkın, müteahhit esnafının da bu konuya duyarlı olmasını istedi.

Başkan Vekili Taşkın, “Şehrimizde yapılan inşaatlardan herkes etkileniyor. Bu nedenle izinsiz olarak yapılacak herhangi bir kazı ve çalışmalara kesinlikle müsaade edilmeyecektir. Sizler kurallara uyacak, belediyemizde gerekli denetlemeleri yapacaktır. İnşaat kazılarında çıkan hafriyatların kesinlikle belediyemizin belirlediği döküm alanlarına yönlendirilmesi gerekiyor, müteahhitler olarak bunu sizin de takip etmeniz gerekiyor. Belediye ekiplerimizde bu hafriyat işlerini takip edecektir. Şehrin görünümüne kötü bir izlenim vermemek için bu kurallara hepimizin uyması gerekiyor” dedi.

Bu haber toplam 3449 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!