1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya gelindi
Basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya gelindi

Basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya gelindi

Dicle Kalkınma Ajansı, basın mensuplarıyla Mardin’de Pazar kahvaltısında bir araya geldi.

A+A-

Merkezi Mardin’de bulunan Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki illerin kalkındırılması için kurulan; Şırnak, Batman, Siirt ve Mardin illerini kapsayan Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA)  Genel Sekreteri Abdullah ERİN ve Birim Başkanları, Dört ilin (Mardin, Batman, Siirt, Şırnak) basın temsilcileriyle bir araya geldi.

 

Mardin 1. Cadde Kuyumcular Çarşısı’nda bulunan Antik Sur Restaurant’ta verilen kahvaltıda basın mensuplarının Ajans ve çalışmaları ile merak ettikleri konular masaya yatırıldı. Siirt’ten de bir grup gazetecide katıldı.

 

Dicle Kalkınma Ajansı  (DİKA) Genel Sekreteri Abdullah ERİN’in açılış konuşmasında: “Kalkınma Ajansı, ulusal ihtiyaçları ve kalkınma amaçlı yerel örgütlenme taleplerini dikkate alarak; ülkemizin siyasi, idari, sosyal ve ekonomik koşulları ile dünya tecrübesi ve AB üyeliği perspektifini de gözeten, ülkemize özgü olarak oluşturulmuş bir modeldir. Yerel potansiyeli harekete geçirme ve yerel kalkınmayı gerçekleştirme rolünü üstlenen Dicle Kalkınma Ajansı, küreselleşmeden kaynaklanan tehditlerin bertaraf edilerek, sunduğu fırsatlardan azami yararın sağlanmasına yönelik yerel kalkınma stratejisinin oluşturulmasında çok önemli roller üstlenecektir. Bölgesel Kalkınma Stratejisine uygun olarak, yerel aktörlerce hazırlanacak proje ve faaliyetler; gerek ulusal kaynaklardan gerekse AB’den sağlanacak fonlarla kredi şeklinde değil, hibe şeklinde desteklenerek; yöremiz potansiyeli harekete geçirilecektir.” dedi.

 

Erin, daha sonra Birimleri ve Birim Başkanları Basına tanıttı. Basın mensuplarından gelen soruları cevaplandırdıktan sonra program sona erdi.

 

Bu haber toplam 1499 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!