1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Başbakan’ın Siirt ziyaretiyle ilgili sokaktan izler
Başbakan’ın Siirt ziyaretiyle ilgili sokaktan izler

Başbakan’ın Siirt ziyaretiyle ilgili sokaktan izler

12 Aralık 2010 Pazar günü İstanbul’dan Siirt’e gelecek olan Başbakan Erdoğan aynı gün Ankara’ya geri dönecek.

A+A-

Başbakan Erdoğan’ın Siirt Programı

11.45-12.25 arası Tillo’daki Botan Çayı üzerinde Limak Holding tarafından yapılan Alkumru Barajı üzerinde helikopter ile incelemeler.

12.30-14.15 arası Cumhuriyet Meydanı’nda toplu açılış töreni düzenlenecek.

Açılışı yapılacak yerler: Adalet Sarayı, İMKB Pervari Lisesi, Meslek Eğitim Merkezi, Milli Piyango Öğrenci Yurdu, Eruh İMKB Yatılı İlköğretim Bölge Okulu, Vilayetler Hizmet Birliği Okulu, Şehit Mustafa Çuhadır Anaokulu, Yenidoğan İlköğretim Okulu, Kayabağlar Anaokulu, Sağlık Meslek Lisesi, Tarım Bakanlığı Kırsal Kalkınma Projesi (5 adet tesis), Baykan Aşevi, Baykan Sağlıklı Yaşam Parkuru ve Baykan Çok Amaçlı Toplum Merkezi

14.30’da Siirt Valiliğini ziyaret

15.00’te Ak Parti İl binasını ziyaret

16.00’da Ankara’ya hareket

 

BAŞBAKAN ERDOĞAN’IN GELİŞİYLE İLGİLİ SOKAKTAN İZLER

Siirt’te sokağın nabzına kulak verdik. Başbakan Erdoğan’ın gelişiyle ilgili yapılan yorumlarda aşağıdaki başlıklar dile getirildi.

VALİ MUSA ÇOLAK’IN ÖNÜNÜ AÇACAK MI?

Siirt Valisi Musa Çolak, özellikle eşi Gülsüm Çolak ile birlikte Siirt’te kısa sürede göz doldurdular.  Başbakan Erdoğan’ın ilimizdeki geçmişten gelen sorunlarla ilgili faturayı Vali Çolak’a kesmesi, hele hele kalabalık içerisinde sitemkar/azarlayıcı bir üslupla konuşması Vali Çolak’ın şahsında Vilayetin etkisini vatandaşlar ve kurumlar nazarında düşürecektir. Bunun tam tersi ise; kısa sürede Siirt’lilerin beğenisini kazanmış olan Vali Musa Çolak için “Güneydoğu’ya böyle valilerimizin ihtiyacı var” şeklinde taltiflerde bulunarak “arkandayız” imajını vermesi Vali Çolak’ı kuvvetlendirecektir. Kuvvetli bir Vali şahsi veya siyasi beklentilere karşı daha dik durabilecektir.

 

AÇILIŞLAR “İŞTE BU” DEDİRTECEK TÜRDEN DEĞİL

Açılışı yapılacak yerlerin okul, yurt ağırlıkta olması Siirt’teki vatandaşların beklentilerine tam olarak hitap etmedi. Okul ve yurtların önemli kurumlar olduğunu kabul eden Siirtliler, bunun yerine fabrikalar açılmasının, Siirt’i son durak olmaktan kurtaracak ve yıllardır bitirilemeyen yolların açılmasının daha isabetli olacaklarını yorumluyorlar.

 

VEKİLLER KALABALIKLA BAŞBAKAN’A MESAJ VERECEK

Milletvekilleri Afif Demirkıran ile Yılmaz Helvacıoğlu özellikle İl Teşkilatından alacakları destek sayesinde kalabalık bir partili grubuyla Başbakan Erdoğan’ı karşılamaya çalışacaklar. İl Teşkilatının desteğiyle arzu edilen kalabalık toplanırsa Başbakan’a “Siirt dimdik ayakta. İlimizde işte gördüğünüz gibi hiçbir sorun yoktur!” mesajı verilecektir. Peki ya kalabalık toplanmazsa? Bu durumda Başbakan Erdoğan’a Siirt’te bir sorun olduğu gösterilmiş olacaktır.

Bu haber toplam 4220 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!