1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Siirt'te
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Siirt'te

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Siirt'te

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Siirt'e geldi.

A+A-

Siirt'e gelen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ilk ziyaretini Siirt Valisi Ahmet Aydın'ın makamında gerçekleştirdi. Törenle karşılanan Bülent Arınç, Valilik makamında yaptığı açıklamada çözüm sürecine değinerek "çözüm sürecine destek veren illerin en başında Siirt yer alıyor." dedi.

 

Valilik sonrası Belediyeyi ziyaret

Arınç, Valilik makamını ziyaretinin ardından Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak'ı makamında ziyaret etti. Bu ziyarette de gündem çözüm süreci ve barıştı. Başbakan Yardımcısı Arınç ile Başkan Sadak barış mesajları vererek sürecin olumlu yürümesi ve bitmesi için ellerinden gelenleri yapacaklarını belirttiler.

 

Arınç'tan bir düzeltme

Dün ulusal medyada yankı bulan "cehennemin dibine gitsinler" yönündeki açıklaması tepki toplamıştı. Arınç bu sözüne atfen "sinirli olduğum bir anda ağzımdan çıkan bir cümleydi. Doğru bir cümle değildi. Herkes biliyor ki bu sürece en büyük desteği verenlerden biriyim." dedi.

 

Başkan Sadak'tan Başbakan Erdoğan'a destek

Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak, BDP ve Başbakan Erdoğan için "elini taşın altına koydu değil, bedenini taşın altına koymuşlardır." dedi.

 

bulentarinc1.jpg

bulentarinc2.jpg

Bu haber toplam 4077 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!