1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Başbakan Mahallemizden Biri Gibiydi
Başbakan Mahallemizden Biri Gibiydi

Başbakan Mahallemizden Biri Gibiydi

Ankara’dayken “evini ziyarete gelecek” diye söz aldı. 1 ay sonra akşam kapısı çaldı ve karşısında kendisine Ankara’dayken söz veren Başbakan Erdoğan’ı gördü.

A+A-

12 Aralık 2010 tarihinde toplu açılışlar için Siirt’e gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Siirt’teki programının bitirmiş, sırada haftalar önce Ankara’da vermiş olduğu bir sözü yerine getirmek kalmıştı. 24 Kasım Öğretmenler Günü kutlamalarında Siirt’i temsilen Ankara’da bulunan Ahmet Mithat Saraçoğlu’na “evinize geleceğim” sözünü vermişti.

Akşam olduğunda evlerinin kapısını çalan Başbakan Erdoğan’ı ağırlayan Ahmet Mithat Saraçoğlu o ziyareti Siirtliler.Net’e anlattı.

“2003’ten bu yana rahatsız olan Annem, sürekli Başbakanımıza dua ediyor. 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında Siirt’i temsilen Ankara’ya gitmiştim. Hediyelerin takdim edilmesi anında Sayın Başbakanımıza ‘Annemin size selamı var, size hep dua ediyor’ dedim. Fazlasıyla ilgi gösterdi bana. Başbakanımızın evde bahsi geçtiğinde annem hep şakayla karışık ‘Siirt’e geldi bize uğramadı’ derdi. Başbakanımıza bunu da ilettim. Kendisi bana ‘12 Aralık’ta Siirt’e geleceğim, sizin ev nerede? Allah bir mani vermezse evinize uğrayacağım’ dedi. Sözüne çok güvendim ve kesin gelecektir dedim. Nihayetinde 12 Aralık’ta Başbakanımız Siirt’teydi. Akşam olduğunda evimize geldi ve 40 dakika kadar oturdu. Beraberinde kıymetli eşleri Emine Erdoğan, Milli Eğitim Bakanımız Nimet Çubukçu, Vekiller, Siirt Valimiz Musa Çolak ve kıymetli eşleri Gülsüm Çolak bulunuyordu.

Bu ziyaret anneme bir ilaç gibi geldi. Sayın Başbakanımız televizyonlarda göründüğünden çok farklıydı. Yüzü tertemiz, nur gibiydi. Sanki mahalleden biri gibiydi. Evimize geldiği ilk anlarda biz rahat değildik fakat kendisi bizi rahatlattı. Apartmandaki komşularımıza da ayrı ilgi gösterdi ve komşularımızın çocuklarına hediyelerini verdi.

Başbakanımızda vefa gördüm, mütevazilik gördüm, çocuk sevgisi gördüm. Bizden, içimizden biriydi. Annem yaşamı boyunca hiçbir başbakana, Recep Tayyip Erdoğan’a ettiği kadar dua etmemiştir.”

Bu haber toplam 3545 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!