1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Başbakan gönül aldı, Helvacıoğlu azarladı
Başbakan gönül aldı, Helvacıoğlu azarladı

Başbakan gönül aldı, Helvacıoğlu azarladı

Başbakan su eylemi yapan köylüleri ziyaret etti. Yılmaz Helvacıoğlu ise “niçin böyle bir şey yapıyorsunuz?” dedi.

A+A-

Başbakan Erdoğan, eşi Emine kızı Sümeyye Erdoğan ve beraberindeki Bakanlar ile birlikte toplu açılışlar için Batman’dan karayoluyla Siirt’e gelirken Kezer mevkiindeki Aktaş köylülerinin su eylemiyle karşılaştılar.

Başbakan Erdoğan, Siirt’ten dönüşünde su eyleminde bulunan köyün kadınlarını ziyaret etti. Su eyleminde tanıştığı 15 yaşındaki Şilan Kezer’in köydeki evini ve ailesini ziyaret eden Erdoğan burada yaklaşık 45 dakika başbakan erdoğan aktaş köyündeoturdu. Kendisine odun ateşinde demlenen çay ikram edilen Başbakan Erdoğan, köylülerin sorunlarını dinledi. Türkçe bilmeyen köyün kadınlarıyla sohbeti sırasında Başbakan Erdoğan, aslen Diyarbakırlı olan Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker’den tercümanlık yapmasını istedi.

Başbakan Erdoğan Gönül Aldı

Yılmaz Helvacıoğlu, Köylülerin Eyleminden Rahatsız Oldu

 

Köyün muhtarı Mehmet Can Kezer’i arayan Siirt Milletvekili Yılmaz Helvacıoğlu, kadınların eyleminden duyduğu rahatsızlığı dile getirdi. Muhtarın, Helvacıoğlu ile telefon görüşmesine kameralar tanıklık ettiler. Rahatsız olduğunu dile getiren Helvacıoğlu’na köy muhtarı Mehmet Can Kezer ise “Benim hiçbir şeyden haberim yok. Bayanlar kendi aralarında konuşup böyle bir şey yaptılar” karşılığını verdi.

Bu haber toplam 6271 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!