1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Başbakan Erdoğan’dan tarihi bir konuşma
Başbakan Erdoğan’dan tarihi bir konuşma

Başbakan Erdoğan’dan tarihi bir konuşma

Başbakan Erdoğan’ın meclis toplantısında siyaset üstü, milli birliğimize hitap eden tarihi bir konuşması…

A+A-

Türkiye’nin bir zenginlik olarak övdüğümüz tüm farklılıklarını birbirinden ayırmak, birbirine rakip ve düşman gibi göstermek KİMİN HADDİNE.

 

Selahattin Eyyübi’nin sancağı altında Kudüs’ü fethederek orayı bir barış ve huzur şehrine çeviren ordunun neferleri biz değilmiyiz? Yemen’de, Çanakkale’de, Sarıkamış’ta, Kutul Ammare’de vatan topraklarını birlikte savunan, birlikte şehit olan, gazi olan biz değilmiyiz? Kurtuluş savaşının kahraman evlatları hep birlikte biz değilmiyiz?

 

SİİRTLİLER.NET

 

Fuzuli’nin şiirleri nasıl ruhumuza hitap ediyorsa, Neşet Ertaş “gönül dağı” dediği zaman da her birimizin tüyleri ürperiyor. Aynı şekilde Şivan Perver “Halepçe” dediğinde, “Hazal” dediğinde gönül dünyamızın derinliklerine dalıyor. Yunus Emre, Mevlana, Hacı Bektaş-ı Veli, Karacaoğlan, Pir Sultan Abdal bu toprakların mayasını yoğururken, Cudi’nin, Munzur’un eteklerinde dolaşanlar da aynı topraklara aynı kardeşlik mayasını attılar.

 

HORON BİZİM, ZEYBEK BİZİM, ZILGIT BİZİM

 

Horon bizim horonumuz, zeybek bizim zeybeğimiz, halay bizim halayımız, zılgıt bizim zılgıtımız. Bizi birbirimizden ayırmak kimin haddine? Bizi birbirimizi birbirine düşürmek, düşman eylemek kimin haddine? Bu ülkede Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı üst kimliği altında yer alan her etnik kökenli vatandaş Türküyle, Kürdüyle, Çerkeziyle bizim kardeşimizdir. Buna kimse gölge düşüremez! Gölge düşüremez!

 

HANGİ ETKİLEYİCİ SÖZ BİR ANNENİN YÜREĞİNİ SOĞUTABİLİR

 

Değerli kardeşlerim, evlat acısından daha büyük acı yok. Allah kimseye bunu yaşatmasın. Hiç kimsenin ocağına bu ateşi düşürmesin. Ama son 25-30 yıldır ülkemin doğusunda, batısında, kuzeyinde, güneyinde nice annelerin; çalan ev telefonlarında yürekleri ağızlarına gitmiştir. Elleri telefona uzanırken hasret gidermekle şahadet haberini almak, ölüm haberi almak arasındaki derin uçurumda kaldılar. Hangi annenin yüreği dayanır. Hangi etkileyici söz bir annenin yüreğini soğutabilir.

 

ANNELİĞİN İDEOLOJİSİ YOKTUR

 

Anneliğin ideolojisi yoktur. Anneliğin siyaseti yoktur. Sağcılığı, solculuğu yoktur. Oğlu her ne sebeple hayatını kaybetmiş olursa olsun Yozgat’lı anneyle, Hakkari’deki anne oğullarının başında aynı duayı ediyorsa, cemaat aynı kıbleye dönüyorsa burada çok ciddi bir yanlış olduğu ortadadır.

Bu haber toplam 2890 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!