1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Başbakan Erdoğan Siirt’te vatandaşlara seslendi
Başbakan Erdoğan Siirt’te vatandaşlara seslendi

Başbakan Erdoğan Siirt’te vatandaşlara seslendi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Siirt Cumhuriyet Meydanı’nda vatandaşlara seslendi.

A+A-

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan saat 16.00’da geldiği miting alanında vatandaşlara sesleniyor. 20 bine yakın partililer alanı doldurdular.

 

 

Başbakan’ın vatandaşları selamlamasının ardından ilimize gelen Bakan ve Milletvekilleri tek tek anons edildiler. Siirt milletvekilleri Afif Demirkıran ile Yılmaz Helvacıoğlu’nun isimleri okunduğunda alandan yuh sesleri yükselirken Siirt Milletvekili Adayı Osman Ören’in ismi alanda büyük bir alkış koptu.

 

Başbakan Erdoğan miting alanında konuşmasını sürdürüyor:

 

SİİRT VEYSEL KARANİ HAZRETLERİNİNŞEHRİDİR

 

Biz bu millete efendi olmaya değil hizmetkâr olmaya geldik. Siirt’te bulunan Veysel Karani hazretleri biliyorsunuz sahabe olamadı çünkü Hz.Peygamber’i göremedi. Onu görmeye gitti ama annesi hastaydı. Cennet annelerin ayakları altındadır sözünü bildiği için hasta annesini yatağında bırakmamak için peygamberini görememe pahasına geri döndü. Siirt annesine bu kadar bağlı bu kadar hürmetli bir zatın Veysel Karani hazretlerinin şehridir.

 

SİİRT’E YİNE ELİM BOŞ GELMEDİM

 

Başbakan olarak Siirt’e on beşinci gelişim. Bu gelişimde yine elim boş gelmedim. Siirt’in yöresel ürünleri, İbrahim Hakkı, İsmail Fakirullah hazretleri, Veysel Karani’si sadece Türkiye’de değil tüm dünyada tanınabilir, ziyaretçi çekebilir. Sevgili kardeşlerim ben hayal görmüyorum, bu mümkündür. Sadece Siirt değil, Doğu’daki, Güneydoğu’daki her yer için bu geçerlidir. Her türlü ön yargıyı bir kenara koyup şu soruyu kendimize soralım. Siirtli niçin oy kullanır. Şehrimize, insanımıza bir hizmet gelsin diye kullanıyoruz değil mi? Şu anda Türkiye’de 8,5 yıldır iktidarda olan bir AK Parti var. Eğitimden, sağlığa, ulaşımdan, enerjiyi taa köylere kadar yapılan hizmetler göz önünde. Siirt tarihinde görmediği hizmeti bizim iktidarımızda gördü.

 

2003’TE BENİ %84 LE PARLAMENTOYA SİZ GÖNDERDİNİZ

 

Ben cezaevine bu meydandan gittim, burada okuduğum şiirden dolayı gittim. O günün Siirt’in durumunu görün buyurun birde bugünkü durumunu görün. Yiğit düştüğü yerden kalkar. Siz Mart 2003’te de, bu kardeşinizi, eniştenizi yalnız bırakmayıp %84 le parlamentoya gönderdiniz. Biz yine hizmetkar olacağız. Buraya hizmet taşırken birileri bundan ciddi şekilde rahatsız oldu. Birileri bu hizmetleri engellemek için tahriklere, provokasyonlara başladı. Yıllardır Siirt’in yoksulluğundan, mahrumiyetinden yararlananlar şimdi kendi ellerinden kaymasından rahatsız oluyorlar. Düşünebiliyor musunuz. Veysel Karani’nin, İbrahim Hakkı’nın kentinde ey benim Siirtli kardeşim bu kentte bir üniversite varmıydı? Bu üniversiteyi buraya kim kazandırdı? Bu bölgede olağan üstü hali kim kaldırdı, terör mağdurlarına biz sahip çıktı. Kürtçe üzerindeki yasakları biz kaldırdık. Siirt’te kürdü de var arabı da var. Bizde ayrı gayrı yok. Biz kürdün, arabın, çerkezin değil 74 milyonu kucaklayan bir partiyiz. Çünkü biz yaradılanı yaradandan ötürü seviyoruz. Farkımız bu.

Bu haber toplam 4183 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!