1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Başbakan Davutoğlu Siirt’e geliyor
Başbakan Davutoğlu Siirt’e geliyor

Başbakan Davutoğlu Siirt’e geliyor

Doğu ve Güneydoğu’da görev yapan mülki ve idari amirlerle Ankara’da bir araya gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Siirt’e geleceği öğrenildi.

A+A-

Doğu ve Güneydoğu’da görev yapan mülki ve idari amirlerle bir araya gelen Başbakan Davutoğlu, toplantıda gündeme ilişkin şu değerlendirmelerde bulundu:

“İstikrardan rahatsız olan çevreler var. Böyle bir kritik evreyi biz Temmuz ayında yaşadık. Bir noktadan alınan talimatla eş  zamanlı olarak saldırıya geçtiler. Deaş, Pkk ve Dhkp-c örgütleri aynı anda güvenlik güçlerimize ve sivil vatandaşlara karşı saldırıya geçtiler. 

“HER HAFTA SONU BÖLGEDE BİR ŞEHİRDE OLACAĞIM”

Bizim bu toplantılarla hedefimiz milletin derin vicdanıyla devletin aklını buluşturmaktır. Hükümetin başı olarak benim yapmam gereken ilk şey milleti doğrudan dinlemek ve onların taleplerini devlet aklı haline getirmektir.”

BU AY SİİRT’E GELMESİ BEKLENİYOR

Başbakan Davutoğlu toplantıda bu hafta  sonu  Mardin’e  bir ziyaret gerçekleştireceğini açıkladı. Mardin Artuklu üniversitesi’nde millet vicdanı ile devlet aklının birleştiği eylem planını açıklayacak. Her hafta bölgede bir vilayeti ziyaret edecek olan Başbakan Davutoğlu’nun bu hafta Mardin ziyaretinin ardından önümüzdeki hafta sonu da Siirt’i ziyaret edeceği öğrenildi.

Bu haber toplam 4417 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!