1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Başbakan Binali Yıldırım Siirt'te
Başbakan Binali Yıldırım Siirt'te

Başbakan Binali Yıldırım Siirt'te

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, partisinin seçim çalışmaları kapsamında miting için geldiği Siirt'te halka seslendi.

A+A-

Başbakan Binali Yıldırım'ın Siirt mitingindeki konuşmasından bazı satır başları:

Siirt bizim kutlu yolculuğumuzun başladığı şehir. Hatırlayın muhtar bile olamaz demişlerdi. % 85'le kendisini, milletin liderini seçen şehrin adıdır Siirt. Cumhurbaşkanımızla beraber yürüdü Siirt. Allah hepinizden razı olsun. Siirt, 16 yıldır kendisiyle aynı dili konuşan AK Parti'ye, milletin partisine birkez daha sahip çıktı.

VATANDAŞ İLE DEVLET ARASINDAKİ MESAFEYİ KALDIRDIK

Kürtlerin sorunlarını çözeceğini söyleyenlerin Kürtlerle alakası yok. Diyarbakır'da, Şırnak'ta, Cizre'de Kürtlerin evlerini başlarına yıkanlar bu alçaklar değilmi? Pkk bir proje örgüttür. Türkiye'nin Kürt gibi bir sorunu yoktur. Pkk gibi bir sorunu vardır. Bizim sorunumuz bu Pkk'ya milletle aramızdan çıkarmaktır. Bir yandan terörle kararlılıkla mücadele ederken bir yandan da Siirt'in ve bölgenin geç kalan hizmetlerini de birer birer yapıyoruz. Vatandaş ile devlet arasındaki mesafeyi kaldırdık. Dünya alem bilsin ki Kürt te bizim, Türk te bizim, Doğu da bizim, Batı da bizim. Kürtçe de bizim, Türkçe de bizim, Lazca da bizim, Arapça da bizimdir. Bizler Selahattin Eyyübi nin torunlarıyız. Bizler aynı kıbleye yönelen, aynı camide saf tutanlarız. Peygamber efendimizin ümmeti olmaktan şeref duyarız.

OKULLARI YAKAN BU ALÇAKLAR DEĞİL Mİ?

Yeter ki kardeşlerim oynanan oyunların farkında olalım. Bu coğrafyada en fazla Kürt gençleri zarar görmedi mi? Elhamdülillah dağa çıkışlar bitti. Çünkü dağda göz yaşı var. dağda zulüm var. Bu coğrafyanın insanları okumasın, cahil kalsın diye okullarını yapanlar kim? Bu alçaklar değil mi. İş makinelerini yakanlar, işçileri çalışanları kaçıranlar, yolları yakanlar bu alçak bölücü örgüt değilmi? Bunlar en büyük zararı kime verdi? Kalem tutması gereken ellere silah verenlerden hesap sorma zamanı geldi. Bunlara hakettikleri dersi vereceğiz. 

TERÖR TÜRKİYE'NİN GÜNDEMİNDEN ÇIKMIŞTIR

24 Mayıs 2016'da Başbakan olarak tayin edildiğimde söylediğim birşey var: Terörü, bu milletin gündeminden çıkaracağız dedim. Milletim rahat olsun dedim. Terör Türkiye'nin, Siirt'tin gündeminden çıkmıştır.

Bu haber toplam 2745 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
2 Yorum