1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. Başbakan açıkladı. Gazze'ye insani yardım yapılacak
Başbakan açıkladı. Gazze'ye insani yardım yapılacak

Başbakan açıkladı. Gazze'ye insani yardım yapılacak

Başbakan Binali Yıldırım Türkiye'nin Eylül ayında Gazze'ye yeni bir insanı yardım yapacağını açıkladı.

A+A-

Başbakan Binali Yıldırım, Filistin Dışişleri Bakanı Riyad Malki'yi Çankaya Köşkü'nde kabul etti.

Yıldırım, kabulde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin Gazze'ye yapacağı yeni insani yardım sevkiyatının, Kurban Bayramı vesilesiyle eylül ayı içinde gerçekleştirilmesinin planlandığını bildirdi.

"Yardım sevkiyatı eylül ayında planlanıyor"

Türkiye'nin, Filistin davasına ve halkına bugüne kadar verdiği güçlü desteğin, gelecek dönemde artarak devam edeceğini vurgulayan Yıldırım, Türkiye'nin Gazze'ye yapacağı yeni insani yardım sevkiyatının Kurban Bayramı vesilesiyle eylül ayı içinde gerçekleştirilmesinin planlandığını bildirdi.

Türkiye'nin ihtiyaç sahibi tüm Filistinlilere yardım elini uzatmaya devam edeceğini ifade eden Yıldırım, Filistin ulusal uzlaşısının muhafazasının önemine işaret etti.

Malki: Yardımlar büyük memnuniyet yarattı

Malki ise, Filistin devleti ve halkının, 15 Temmuz'da Türkiye'de vuku bulan hain darbe girişimine karşı çıkarak, Türk halkının ve hükümetinin yanında durduğunu ifade etti.

Türkiye'nin Filistin davasına verdiği desteğin Filistin Devleti ve halkı nezdinde çok değerli olduğuna ve bunun takdirle karşılandığına işaret eden Malki, Gazze'ye yapılan insani yardımların da büyük memnuniyet yarattığını belirtti.

Bu haber toplam 1415 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!