1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Barış Erden “adaylıktan çekilebilir” sözü bir algıydı
Barış Erden “adaylıktan çekilebilir” sözü bir algıydı

Barış Erden “adaylıktan çekilebilir” sözü bir algıydı

Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığına aday olan ilimizin yerli yatırımcılarından Barış Erden’e kamuoyunun merak ettiği bir soruyu sorduk.

A+A-

Önceki gün Siirtliler. NET Genel Yayın Yönetmeni Eyüp Güzel tarafından kaleme alınan makalede kamuoyunda sıklıkla dillendirilen “Geçen seçim adaydı ama çekildi şimdi de çekilecek mi?” şeklindeki soru üzerine Barış Erden tarafından cevaplandırıldı.

STSO’nun 5 Nisan’da gerçekleşecek olan organ seçimlerinde Güven Kuzu başkanlığındaki yönetimi en çok zorlayacak olan tek aday Barış Erden kamuoyunda sıklıkla dillendirilen bu konuya açıklık getirmek için Siirtliler. NET kameralarına konuştu

Aşağıda video bandını da izleyebileceğiniz sorularımızı ve Erden’in cevapları şöyle:

- Geçen seçim adaydınız. Neden çekildiniz?

“BEN ADAYLIK BAŞVURUSUNDA BULUNMADIM”

Barış Erden: Geçen seçimde ben Siirt Ticaret ve Sanayi Odası başkanlığına adaylık başvurusunda bulunmadım. Esnaflarımız ve çevremizdeki dostlarımızla bir istişare süreci yaşadık. Böyle bir niyetimiz olduğu yönünde kamuoyu yoklaması yaptık. Fakat o seçimde henüz hazır olmadığımızı gördük. Hiçbir şekilde adayız diye bir açıklama yapmadık.

- Peki neden kamuoyunda böyle bir bilgi var?

“BU BİLİNÇLİ YAPILMIŞ BİR ALGI OPERASYONUYDU”

Barış Erden: Birileri böyle bir algıyı sürekli kamuoyunda dillendirdi. Esnafımız da iyi niyetli olduğu için bu bilgiye inandılar. Benim öyle ne bir açıklamam ne de resmi olarak adaylık başvurum olmadı. Bu bilinçli yapılmış bir algı operasyonuydu.

Bu haber toplam 4306 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
15 Yorum