1. YAZARLAR

  2. Eyüp Güzel

  3. Barış Çakan şehittir
Eyüp Güzel

Eyüp Güzel

Yazarın Tüm Yazıları >

Barış Çakan şehittir

A+A-

Ankara’da ikamet eden bir Kürt gencidir Barış Çakan. Önce kavga ettiği kişiler tarafından öldürüldüğü haberleri çıktı ardından ise sosyal medyada provokatörler tarafından “Kürtçe dinlediği için öldürüldü” diye paylaşımların ardı arkası kesilmedi. Kim peki o provokatörler? Çukur olaylarında Kürtlerin yaşadığı şehirleri yakıp yıkanlar. Diyarbakır’da cami hoparlöründen Pkk marşı çalan hainler.

Kürtçe dinlediği için öldürüldüğü şeklindeki paylaşımların koca bir yalan olduğu, babasının olayı anlatmasıyla ortaya çıktı. Yalancıların mumu yatsıyı bulmadan söndü.

Dün akşam saatlerinde yaşça benden epey büyük olan Mustafa isminde Erzurumlu bir ağabey ile sohbet ediyoruz. Kendisi aynı zamanda Siirtlilerin de damadıdır. Oradan buradan konuşurken “Ankara’da öldürülen Kürt gencini duydun mu?” diye sordum. Haberi olmamış. Ben de anlattım.

Olayın başını sonunu anlattığımda “bir daha anlatsana şunu” dedi ve anlattım.

Akşam ezanının okunmasına kısa bir süre kala evinde abdest alıp hazırlık yapıyordu. Arkadaşının cep telefonuyla kendisini araması üzerine babasına “birazdan geleceğim” diyerek dışarı çıktı. Abdestliydi. Sokağa çıkmasından 1-2 dakika sonra akşam ezanı okunmaya başlamıştı. Yolda yürüdüğü sırada park halindeki bir araçtan yüksek sesle müzik çalınıyordu. Araçtaki “ŞEREFSİZLER” 3 kişiydi. Yanlarına yanaşıp “ezanın bitmesini bekleseniz” diye uyarı yapınca olanlar oluyor. “Sana ne lan sen mi bize öğreteceksin?” diye başlayan tahrik Barış Çakan’ın bıçaklanarak yaşamını yitirmesine sebep oluyor.

Erzurumlu Mustafa ağabey, gün görmüş biri. Eski kulağı kesiklerden.

Olayın adını ve hükmünü, verdiği ilk tepkiyle koydu:

Şehittir o kardeşimiz!

Bu yazı toplam 1480 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!
3 Yorum