1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Baraj yatırımları, Valilikte masaya yatırıldı
Baraj yatırımları, Valilikte masaya yatırıldı

Baraj yatırımları, Valilikte masaya yatırıldı

Siirt Valisi Necati Şentürk, Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir’i makamında kabul ederek, bir süre görüştü.

A+A-
Limak Holding tarafından ilimiz sınırları içerisinde yapılan enerji yatırımları hakkında Nihat Özdemir’den bilgi alan Vali Necati Şentürk, Botan çayı üzerinde yapımı devam eden baraj inşaatlarının ilimizin ekonomisine büyük katkı yaptığını söyledi.

 

Siirt’in doğal kaynakları bakımından çok zengin olduğunu vurgulayan Vali Şentürk, "Siirt’e hayat veren Botan Çayı üzerinde yapılacak 12 baraj ilimiz ekonomisine kısa ve uzun vadede büyük katkısı olacaktır. İlimizin sahip olduğu doğal zengin kaynaklar, şimdiden şehre hayat vermeye başladı. Sadece Alkumru Baraj inşaatında 1350 vatandaşımız iş imkanına kavuştu. Uzun vadede ise bu yatırımlar; Siirt’i Türkiye’nin önemli enerji noktalarından birisi haline getirecektir." dedi.

 

 

Bölgede devam eden enerji yatırımlarının diğer sektörlerin önünü açması bakımından çok önemli olduğunu vurgulayan Vali Şentürk sözlerine şöyle devam etti: "Bu vesileyle bir kez daha yatırımcılarımıza sesleniyorum. Siirt bir huzur şehridir. Güvenlik konusunda hiçbir sıkıntımız yok. Buraya yatırım yapacak iş adamlarımıza her konuda yardımcı olmaya hazırız. Valilik olarak özel sektörün önünü açmak için bütün imkanlarımızı kullanacağız."

 

Yapımları devam eden Alkumru ve Kirazlı Barajları hakkında bilgi veren Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, 2011 yılında Alkumru Barajından enerji üretmeye başlayacaklarını ifade etti. Hükümetin özel sektörün önünü açmak için yaptığı yasal düzenlemelerin hayati öneme sahip olduğunu belirten Özdemir, son yıllarda artan enerji yatırımlarının dışa bağımlılığımızı azaltacağını vurguladı.

 

Desteklerinden dolayı Vali Necati Şentürk’e teşekkür eden Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, bölgeye yaptıkları yatırımlarını artırarak devam edeceklerini sözlerine ekledi.

 

Daha sonra Nihat Özdemir ile bir süre görüşen Vali Necati Şentürk, Türk edebiyatına kazandırmak için Türkçeye çevrilen Sultan Memduh’un ünlü Divan’ının birinci cildini hediye ederek, Şubat ayında galası yapılacak etkinliğe davet etti.

Bu haber toplam 2665 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!