1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bakan Yıldız: Demokratik Kurtuluş Savaşı Veriyoruz
Bakan Yıldız: Demokratik Kurtuluş Savaşı Veriyoruz

Bakan Yıldız: Demokratik Kurtuluş Savaşı Veriyoruz

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Siirt’e gelen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Limak Holding tarafından yaptırılan Alkumru Baraj inşaatında incelemelerde bulundu.

A+A-

Baraj gövdesi ve santralini gezen Bakan Yıldız, Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir'den çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

YILDA 1 MİLYON KİLOWAT/SAAT ENERJİ ÜRETİLECEK

 

Barajın yapıldığı nehirdeki suyun Irak'a gittiğini, bu suyun enerjisinin alındıktan sonra yine Irak'a gideceğini belirten Yıldız, baraj gövdesi yüksekliğinin yaklaşık 54 katlı bir binayla denk geldiğini söyledi. Baraj gövdesinin 18 milyon metreküp dolguya sahip olduğunu, bunun heyecan verici olduğunu ifade eden Yıldız, barajdan yılık 1 milyon kilowat/saat enerji üretileceğine dikkati çekti.

 

Daha sonra Valiliği ziyaret eden Bakan Yıldız, burada yaptığı açıklamada, Siirt İl Koordinasyon Kurulu Toplantısına katılacağını, toplantıda kamu kuruluşları ile ilgili aksayan bir konu varsa birlikte çözeceklerini belirtti.

 

TÜRKİYE TARİHİNİN EN ÖNEMLİ REFERANDUMU

 

Türkiye siyasi tarihinin önemli dönüm noktalarından birisi olacak olan referandum sürecine girildiğini anlatan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, ''Referandum konusunda Siirtli hemşehrilerimin sağduyusuna, basiretine, ferasetine ve sezgilerine güvendiğimi belirtiyorum. Ekonomide, teknikte ve birçok sektörde sağlanan istikrarın aslında hem hukuk dalında hem siyasi alanda perçinlenmesiyle alakalı bir yöne gidiyoruz. Ben büyük bir oranda 'evet' çıkacağına inanıyorum. Rakam vermiyoruz ama bu oran gittikçe yükseliyor'' diye konuştu.

 

Bakan Yıldız, ardından Kültür Merkezine geçerek, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile düzenlenen toplantıya katıldı. Burada bir konuşma yapan Bakan Yıldız, Türkiye’de herkes mevcut anayasanın darbe anayasası olduğunu kabul ettiğini söyledi.

 

 

HER BİR OY’UN BÜYÜK ÖNEMİ VAR

 

Kendilerinin demokratik bir kurtuluş savaşı yaptıklarını dile anlatan Bakan Taner Yıldız, "Ya Kurtuluş Savaşı yapar yeni bir devlet kurarsınız, ya da ihtilal olur, o zaman yeni anayasaya ek yaparsınız.' Böyle bir cümle kabul edilebilir mi?" diye soran Yıldız, "Böyle bir cümle karşısında demokratik Kurtuluş Savaşı vermeye karar verdik ama demokratik bir kurtuluş savaşı. Halkımıza 'bidon kafalı', 'çoban ne anlar', 'onların oyu ile benim oylarım bir mi?' diyenlerin karşısında verdiğimiz demokratik bir savaştır. Her birimizin oyunun önemli ve değerli olduğunu ve bir oyun bile Türkiye'nin geleceği ile alakalı olduğu önemli bir fırsat. Türkiye'de kalkınma sadece ekonomide değil, siyasette, yargıda her yönde kalkınma olacak." dedi.

 

Konuşmalardan sonra iftarını polisevinde açan Bakan Taner Yıldız, burada Siirt’in meşhur perde pilav ikram edildi.

 

Bu haber toplam 2893 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!