1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bakan Şahin, Siirt’e taziye için geldi
Bakan Şahin, Siirt’e taziye için geldi

Bakan Şahin, Siirt’e taziye için geldi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Siirt’e gelerek katledilen 4 genç kızın ailelerine taziye ziyaretinde bulundu.

A+A-

PKK saldırısında katledilen genç kızların ailelerini ziyaret eden Bakan Şahin, “Kandan ve gözyaşından beslenen, bu aileleri acıya boğanları ebediyen lanetliyorum.Bu olaydan sonra terör örgütünün maskesi düşmüştür. Terör örgütü Kürt halkının talepleri ve hakları doğrultusunda bu mücadeleyi sürdürdüğünü savunurken. Bir taraftan da Kürt kardeşlerimize de Kürtçe ağıt yaktırıyor. Dolaysıyla bu kötü niyetli kandan beslenen gözyaşından beslenenlere karşı her türlü tedbirlerimizi alacağız ve bir yandan da bu bölgenin ihtiyacı olan ekonomik büyümeyi ve refahı sağlayacağız.  Terör örgütüne haddini bildirmek içinde hükümet olarak her şeyi yapacağız." Dedi  

Bakan Şahin, Siirt Valiliğine de düzenlediği ziyaretin ardından PKK saldırısından yaralı kurtulan Nuran Evin’i hastanede ziyaret ederek sağlık durumuyla ilgili bilgi aldı. 

BDP’Lİ MECLİS ÜYESİNE TELKİN

Bakan Şahin, Olgaç, Evin ve Çekin ailelerini evlerinde ziyaret ederek baş sağlığı ziyaretinde bulundu. Saldırıda hayatını kaybeden Kevser Çekin’in, BDP’li meclis üyesi olan dayısı Abdullatif Çekin’le karşılaşan Bakan Şahin, “gerçekleri görüyor musunuz?” dedi.

Bu haber toplam 3673 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!