1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bakan Kılıç, Gülcan Olgaç’ı ziyaret etti
Bakan Kılıç, Gülcan Olgaç’ı ziyaret etti

Bakan Kılıç, Gülcan Olgaç’ı ziyaret etti

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, terör saldırısında ağır yaralana ve Ankara GATA’da tedavi süren Gülcan Olgaç’ı hastanede ziyaret etti.

A+A-

20 Eylül’de Siirt’te içinde 6 genç kızın bulunduğu özel otomobile yapılan terör saldırısında ağır yaralı olarak sağ kurtulan Siirt Gençlik ve Spor İl Müdürü Hüssam Olgaç’ın kızı Gülcan Olgaç, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç tarafından ziyaret edildi.

Hatırlanacağı üzere 20 Eylül’deki saldırıda aynı araçta bulunan 4 genç kız yaşamını yitirmiş Gülcan Olgaç ise yaralı olarak kurtulmuştu. Ağır yaralanan Gülcan Olgaç, Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi altına alınmıştı. Ailesinin isteği üzerine Ankara’daki Gülhane Askeri Tıp Akademisi’ne sevk edilen Gülcan Olgaç’ın tedavisi sürüyor.

Bakan Kılıç, Siirt saldırısında bir kızını kaybeden Gençlik ve Spor İl Müdürü Hüssam Olgaç'la sürekli temas halinde olduklarını ve başından beri gelişmeleri takip ettiklerine dikkat çekerek, şu ifadeleri kullandı:

"200'den fazla mermiye hedef olan ve hayatları karartılan genç kızlarımızın, bebeklerimizin isimleri ve umutları yeni yavrularla, akranları ile her zaman yaşatılacak ve hayat bulacaktır. Çünkü onların her biri barış çiçeği, barış gülüdür. Onlar hayata hazırlanıyorlardı. Onlar eğitimlerini tamamlıyorlardı. Bunlar birlikte Türkiye olduğumuzu ispatlamaya çalışıyorlardı.

Ama hainler onların bu hayallerine kastederek birliğimizi, dirliğimizi hedef aldılar. Fakat amacına ulaşanlar Gülcanlar olacak. Amacına ulaşanlar Zeynepler, Kevserler, Nurcanlar, Nevinler olacak. Amacına ulaşanlar 200 mermiye hedef olan kızlarımız olacak. Amacına ulaşan 8 aylık yavrusu karnında olduğu halde teröristlerin hedefinde olan Mizgin ana olacak. Anları amaçlarına Cinayet şebekeleri, eşkiyalar, canavarlar asla hedefine ulaşamayacaktır."

Bu haber toplam 4351 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!