1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bakan Elvan ile Siirt CHP il başkanı arasında tartışma
Bakan Elvan ile Siirt CHP il başkanı arasında tartışma

Bakan Elvan ile Siirt CHP il başkanı arasında tartışma

Siirt Öğretmenevi’nde Bakan Elvan’ın “10.Yıl Marşı söyleyenler 1 km yol yapmadı” sözüne CHP Siirt İl Başkanı Nevaf Bilek tepki gösterdi.

A+A-
Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Siirt’e gelen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfü Elvan, Siirt Öğretmenevi’nde çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve siyasi partilerin temsilcileriyle bir araya gelerek gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
 
Bakan Elvan konuşması sırasında “birileri 10.yıl marşını okuyor, o marşı okuyanlar bir kilometre demiryolu yaptılar mı?” dedi. İstanbul’da 15 milyon insanın yaşadığını hatırlatan Bakan Elvan, önceliklerinin nüfusun yoğun olduğu yerler olduğunu ifade etti. Bakan Elvan, “bizden önceki dönemde 25 milyonluk yatırım yapıldı. Biz 665 milyon liralık yatırım yaptık” diye konuştu.
 
 
CHP İL BAŞKANI: “1945’E KADAR DEMİRYOLUNU KİM YAPTI?”
 
Toplantıda bulunan CHP Siirt İl Başkanı Nevaf Bilek, söz isteyip, “665 milyon yatırım yaptığınızı söylüyorsunuz. Siirt’te yeni bir yol yapılmamış. Yapılan çalışmalar da mevcut hidroelektrik santrallerinden kaynaklanan yol değişimleridir. Ayrıca siz 10.Yıl marşını okuyanlar için 1 kilometre demiryolu yapmamış dediniz. 1945’e kadar döşenen demiryollarını bu iktidar yapmadı” şeklinde konuştu.
 
 
CHP İl Başkanı Bilek’in bu konuşması üzerine mikrofonu alan Bakan Elvan, “Bizim baraj altında kalan yerlere yönelik yaptığımız yatırımlar devletin sadece Ilısu çerçevesinde bir miktardır. Bir de Pervari üzerindeki yol var. Diğer yolların tamamını baraj nedeniyle yapmadık. Kusura bakmayın. Bunları çarpıtmayın. Siirt-Eruh, Siirt-Kurtalan Karayolu için de bu söz konusu değildir.” İfadelerini kullandı.
 
Bu haber toplam 2870 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!