1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bakan Bağış onuruna yemek verildi
Bakan Bağış onuruna yemek verildi

Bakan Bağış onuruna yemek verildi

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Siirt’teki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle öğretmenevinde verilen yemekte bir araya geldi.

A+A-

“BİZİM DEFTERİMİZDE STATÜKOCULUK YOK. DERİNN ODAKLARDAN TALİMAT ALIP ONLARIN VERDİĞİ LİSTELERLE ADAY BELİRLEMEK YOK”

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, “Bizim defterimizde statükoculuk yok. Derin odaklardan talimat alıp onların verdiği listelerle aday belirlemek yok” dedi.

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Siirt’teki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle öğretmenevinde verilen yemekte bir araya geldi. AK Parti’nin aday adaylarının da katıldığı toplantıda İstanbul’dan gelen İşadamı Ethem Sancak, Siirt Valisi Musa Çolak, İl Emniyet Müdürü Recep Güven de hazır bulundu.

İktidarları döneminde pek çok yatırım yaptıklarını anlatan Bakan Bağış, on yıl önceki Türkiye ile bugünkü Türkiye arasında çok büyük fark bulunduğunu söyledi.

Bakan Bağış, “10 yıl evvel vatandaşının çöpünü karıştıran bir devlet vardı. Kendi vatandaşını fişleyen, örümcek kafalı insanların kontrolünde bir devlet aygıtı vardı. Kendi vatandaşına zulmetmeyi, kılık kıyafetine karışmayı, okuduğu kitaba karışmayı, yediğine içtiğine karışmayı, düşüncesine karışmayı, evindeki anadiline karışmayı marifet zanneden geri kafalılar vardı bu ülkede” diye konuştu.

Milletten başka hiçbir odaktan talimat almadıklarını vurgulayan Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, “Allah aldırtmasın, alacaksak da iktidarda tutmasın” dedi.

Diğer bazı siyasiler gibi, “hayal kahvesinde oturup hayal kurmadıklarını” söyleyen Bağış, bazı muhalefet partilerinin, AK Parti hükümetleri döneminde hayata geçirilen projeleri, “yapacağız” diyerek programlarına aldıklarını kaydetti.

AK Parti içerisinde birlik ve beraberliğin hakim olduğunu belirten Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Siirt’te seçimler için başvuran bütün aday adaylarının yemekte bir arada olduğunu söyleyerek, “Biz birbirimizle hesaplaşmayız, biz birbirimizle helalleşiriz” dedi.

Kendi siyasetlerinin birlik ve eser siyaseti olduğunu belirten Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, şöyle konuştu: “Biz diğerleri gibi kafatasçılık yapmayız, ne Kürt milliyetçiliği, ne Türk milliyetçiliği, ne Arap milliyetçiliği, bizim defterimizde milliyetçilik vatanı sevmekle ülkeye hizmet etmekle olur. Bizim defterimizde statükoculuk yok. Derin odaklardan talimat alıp onların verdiği listelerle aday belirlemek yok.

Bu haber toplam 2577 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!