1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bakan Bağış, İstanbul SİDER’i ziyaret etti
Bakan Bağış, İstanbul SİDER’i ziyaret etti

Bakan Bağış, İstanbul SİDER’i ziyaret etti

Seçim bölgesi olmamasına rağmen Fatih İlçesi’ne gelen Devlet Bakanı Egemen Bağış, İstanbul Siirtliler Derneği’ni de ziyaret etti.

A+A-

Bakan Bağış, dernek binasına girişte İstanbul SİDER Başkanı Aydın Candabakoğlu ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Nurettin Ertemel, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir ile Meclis Üyelerinden Abdulhamit Şeker ve Abdulbasit Aydın, Şirvan Yedikapı Derneği Başkanı Hamit Eres ile çok sayıda Siirtliler tarafından karşılandı.

SİDER Başkanı Aydın Candabakoğlu, yaptığı konuşmada, “Gurur duyduğumuz hemşehrilerimizin olması bizi duygulandırıyor. Geçtiğimiz hafta 25 civarında Siirtli derneğimizle bir araya geldik. Orada denildi ki ‘keşke 1 değil, 10 Egemen Bağış’ımız olsa’ Tabi ki onlarca hemşehrimizin çok önemli noktada bulunması bizi duygulandırır. Bunun için hemşehrilerimize destek olmaz için biz hazırız. Gördüğünüz gibi Siirtliler Derneği uzun çabalar sonucunda ancak böyle bir gecekonduya sahip olabildi. Doğrusunu isterseniz bize yakışan bir yer değil. Hazır belediye başkanımız da buradayken Eminönü’nde sahilde bir yer istiyoruz.” dedi.

egemen bağış

Başkan Candabakoğlu’nun konuşmasından sonra söz alan Bakan Bağış ise, “Burada sizleri ziyaret etmek benim bir görevim. Siirt’e hizmet etmiş bir babanın evladı olarak Siirtli olmaktan hep gurur duydum. Az evel Aydın başkan dedi ki İstanbul’da 1 milyonuz ama sesimiz çıkmıyor. Ben de diyorum ki bu sesimiz çıkmadığı hal ise ya bir de sesimiz çıksa ne olacak? Durumumuz çok şükür iyi ama tabi daha iyi olması lazım. Hepimizin ortak paydası olan ve çatılaşma sürecinde olan SİDER’in daha iyi bir yere sahip olması fikrine ben de katılıyorum. Tabi belediye başkanımız da elindeki imkanlara bakacaktır. Ama gerekirse biz güçlü bir toplumuz ve kendi aramızda da elimizdeki ekonomik güçleri birleştirir SİDER’e yakışan bir yer tutarız.

6 HAZİRAN’DA SİİRTLİLER TÜRKİYE’YE MESAJ VERECEK

Bugün kendi seçim bölgem olmamasına rağmen Fatih’te hemşehrilerimle birlikte olmaktan haz duyuyorum. Ama 6 Haziran akşamı sizleri benim yeni seçim bölgem olan Anadolu yakasında Haldun Alagaş Spor Salonu’na bekliyorum. İnşallah hep birlikte görkemli bir gece geçireceğiz. Orada önemli mesajlarımız olacak. Orada Türkiye’ye Siirtlilerin sesinin nasıl gür bir şekilde çıktığını hep birlikte göreceğiz.” dedi.

Bu haber toplam 2560 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!