1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bakan Bağış: “Bizi bölemediler, bölemeyecekler”
Bakan Bağış: “Bizi bölemediler, bölemeyecekler”

Bakan Bağış: “Bizi bölemediler, bölemeyecekler”

Bakan Bağış, Siirt’te AK Parti seçim lokalinde yaptığı konuşmada “gencecik fidanları dağa çıkaranlar ülkemizi bölemeyecekler” dedi.

A+A-

Memleketi Siirt’e gelen Devlet Bakanı Egemen Bağış, AK Parti Aday Adaylarından Fevzi Sevgili’yi seçim lokalinde karşıladı. Kalabalık bir grupla seçim lokaline gelen Fevzi Sevgili’nin “AK Parti’ye tam destek” açıklamalarının ardından değerlendirme yapan Bakan Bağış, aşağıdaki ifadelere yer verdi:

Fevzi Sevgili kardeşim safını net bir şekilde belli etmek için aday adayımız oldu. Ama daha listeler açıklanmadan bir hafta evvel ulusal ve yerel medyaya açıklama yaparak aday olayım yada olmayayım AK Parti’ye, Türkiye’nin kalkınma hamlesine, Türkiye’nin demokratikleşmesine, Recep Tayyip Erdoğan’a ve onun yol arkadaşlarına hizmet etmeye söz veriyorum dedi. Hem il başkanımız, hem milletvekillerimiz ve hepimiz adına ben kendisine şükranlarımı sunuyorum. Rahmetli Nizamettin Sevgili’nin oğluna yakışanı yaptı.

Fevzi Sevgili’nin yanında bulunan oğlu Yusuf Sevgili’ye seslenen Bakan Bağış, onun şahsında genç nesle mesajlar verdi.

Bağış, “Yusufçum, senin de benim de babalarımızın bu memlekete büyük yatırımları oldu. Onlar senin de benim de hepimizin de bu ülkeye birlik ve beraberliğimize sahip çıktığımızı gördükçe öbür tarafta rahat içinde yatıyorlar. Yıllarca bu ülkede kendini bilmez bir takım zihniyetler kardeşi kardeşe düşürebileceğini zannettiler. İşte bugün bu tablo onların başarısızlığının tablosudur. Bizi bölemediler. Buradan haykırıyoruz bölemeyecekler. Kimileri bu ülkede kafatasçılık yapıyor olabilir, kimileri çetelerin sözcülüğüne hatta savcılığına soyunduklarını iddia edebilir. Kimileri kardeşi kardeşe kırdırabileceklerini, gencecik fidanları dağa çıkarıp ellerine ölüm makinelerini tutturabileceklerini düşünebilir. Ama bu tablo onların hepsinin karşısında dimdik bir millet olduğunun göstergesidir.” Dedi.

Bu haber toplam 2651 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!