1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bahçelievler Mahalle Sakinlerinden Başkan Sadak’a Ziyareti
Bahçelievler Mahalle Sakinlerinden Başkan Sadak’a Ziyareti

Bahçelievler Mahalle Sakinlerinden Başkan Sadak’a Ziyareti

Belediye Başkanı Sadak’ı ziyaret eden mahalle sakinleri, Sağlık Ocağı karşısındaki arazide inşaat yapılmayıp, yeşil alana çevrilmesi için destek olmasını istediler.

A+A-

Bahçelievler mahalle sakinleri Bitlis vakıflarına ait Bahçelievler de sağlık ocağı karşısında bulunan ve 2006 yılında inşaat yapılabilmesi için belediye encümen kararı alınan arazinin inşaat yapılmaması için Belediye başkanı Selim Sadak ı makamında ziyaret ederek, bu arazide inşaat yapılmaması ve yeşil alana çevrilmesi için yapacakları girişimlere destek olmasını istedi.

 

Mahalle sakinleri; Biz mahalleli olarak o arazinin kesinlikle inşaat olmasını istemiyoruz. Mahallenin bir yeşil alana ihtiyacı var bu güne kadar yapılan yanlış politikalar yüzünden her taraf beton yığını oldu eğer o arazide beton yığını olursa hava alacak alan kalmayacak. Mahalle sakinleri bu arazinin inşaat yapılmaması için bölge idare mahkemesine dava açacaklarını ve yapacakları girişimlere de destek olunmasını istedi.

 

Başkan Sadak mahalle sakinlerini dinledikten sonra; Maalesef bu güne kadar yapılan birçok hata var ve biz elimizden geldiği kadar bunları düzeltmeye çalışıyoruz. Mahalle sakinlerinin yapacakları bütün girişimlere yardımcı olacağını ve sonuna kadar destek sunacağını açıklayan Başkan Sadak bu konuyu konuşmak için Bitlis Vakıflar Bölge Müdürünü arayarak mahalle sakinlerinin istem ve şikâyetlerini anlattı ve bu konuyu konuşmak için randevulaştı. Bahçelievler sakinleri Başkan Sadak ın onları dinlediği ve yapacağı yardımlar için teşekkür ettikten sonra ayrıldı.

Bu haber toplam 2898 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!