1. HABERLER

  2. ÜLKE

  3. Bağış: “Papa kadar olamadılar”
Bağış: “Papa kadar olamadılar”

Bağış: “Papa kadar olamadılar”

Başmüzakereci Egemen Bağış, İsrail’in insani yardım gemilerine kanlı saldırısı karşısında bazı Müslüman ülke liderlerinin, Papa 16. Benediktus'un gösterdiği hassasiyeti bile gösteremediğini söyledi. Bağış açık konuştu:

A+A-

Bağış, “İnsanlara gıda, hastalara ilaç, çocuklara oyuncak götürmek için yola çıkmış gönüllülerin, korsanlığa özenen İsrail askerlerinin saldırısına hedef olduğunu” belirterek “Bugün dünyanın dört bir tarafında vicdanı olan herkes bu olay karşısında çok ciddi bir duyarlılık sergiledi. Ümit ediyorum ki bu devlet terörü, Gazze'ye uygulanan insanlık dışı blokajın kaldırılmasına vesile olacaktır. Filistin halkının kendi egemenliklerini belirleyecekleri, gerçekten demokratik bir yönetime kavuşabilecekleri, dünya ile iletişim ve ulaşım imkânlarının açık olacağı bir devlete kavuşmalarının önü açılacaktır” dedi.

 

Gazze'ye insani yardım götüren gemilerde onlarca ülkenin vatandaşı bulunduğunu hatırlatan Bağış, “Ama hiçbir ülke Türkiye'nin gösterdiği dik duruşu gösrtermemiştir. Bazı Müslüman ülkelerin liderleri, Papa'nın gösterdiği hassasiyeti bile gösterememiştir” şeklinde konuştu.

Bu haber toplam 1901 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!