1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bağımsız Aday Kışanak’ın Siirt mitingi
Bağımsız Aday Kışanak’ın Siirt mitingi

Bağımsız Aday Kışanak’ın Siirt mitingi

Siirt Bağımsız Milletvekili Adayı Gültan Kışanak, Cumhuriyet Meydanı’nda miting düzenledi.

A+A-

BDP’nin desteklediği Siirt Bağımsız Milletvekili Adayı Gültan Kışanak için düzenlenen mitinge BDP İl ve İlçe Örgütlerinin yöneticileri, Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak’ın yanı sıra binlerce partili eşlik ettiler.

gültan kışanak siirt mitingi

Herhangi bir provokasyon ihtimaline yönelik Emniyet teşkilatının güvenlik önlemleri miting alanında alınmıştı. Miting alanında daha önceden de alışık olunduğu üzere kadınlar azımsanmayacak sayıdaydı ve yöresel kıyafetleriyle mitingin renkli görüntülerindendi.

Siirt Bağımsız Milletvekili adayı Gültan Kışanak, yeni anayasaya değinerek, “Başbakan 367 milletvekili verin yeni bir anayasa yapayım diyor. Biz halkımızla birlikte nasıl bir anayasa istediğimizi kararlaştıracağız. Aksini de kabul etmeyeceğiz. Başbakan 367 değil 400 milletvekili de çıkarsa biz kabul etmeyeceğimiz anayasayı yaptırmayacağız” dedi.

Kışanak, Başbakan’ın İsrail’le yaptığı anlaşmalara da değinerek, “İsrail’le yapılan anlaşmalar neticesinde 2.5 milyar Dolar İsrail’e verildi. O paraları verdiler çünkü savaş malzemeleri aldılar. Heronları, yani insansız uçakları aldılar. İstihbarat için malzeme aldılar. Onlarla bu halkın evlatlarını katlettiler.” İfadelerine yer verdi.

Yer yer halayların çekilerek şölen havasında geçen mitingde hiçbir olay yaşanmadı.

Bu haber toplam 8089 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!