1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. BAĞÇEV-DER’den Ücretsiz KPSS Kursu
BAĞÇEV-DER’den Ücretsiz KPSS Kursu

BAĞÇEV-DER’den Ücretsiz KPSS Kursu

Gençlerin eğitim almalarını sağlamak ve KPSS’ye katılacak öğrenciler için BAĞÇEV-DER kendi imkânlarıyla ücretsiz kurs açtı.

A+A-

Lise ve Önlisans düzeyinde 26 Eylül 2010 tarihinde sınava girecek olan öğrencilere ücretsiz kurs açan BAĞÇEV-DER (Bağgöze ve Çevre Köyleri Eğitim Kültür Sanat Kalkınma ve Sosyal Yardımlaşma Derneği) yeni bir hizmete daha imza attı. Özel Dershanelerin 500 TL gibi bir rakama verdiği kursu kendi imkânlarını zorlayarak yaklaşık 60 öğrenciye ücretsiz kurs veriyor. Daha önce SBS, LYS, Tiyatro, Folklor, Satranç kursları düzenleyen BAĞÇEV-DER diğer sivil toplum kuruluşlarının da bu tarz etkinliklerle eğitime katkı sunmalarının şart olduğunu ortaya koydu.

 

Dernek çalışmaları ve açılan ücretsiz KPSS kursu hakkında düşüncelerine başvurduğumuz BAĞÇEV-DER Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitim Komisyonu Koordinatörü M.Cemal Dinler “Eruh ilçemizin Mişar Ovası bölgesinde bulunan 35 köyü kapsayan BAĞÇEV-DER yaklaşık olarak bir yıl önce kurulduğunda kendi bölgemizin insanlarına yardımcı olmak için çalışmalarımıza başladık. Bir yıllık zaman zarfı içerisinde SBS, LYS, Tiyatro, Folklor, Satranç kursları açarak hizmette bulunduk. Şimdi de Lise ve Önlisans düzeyinde KPSS sınavına girecek olanlara ücretsiz kurs açarak onlara yardımcı oluyoruz. Değişik branşlardan 12 öğretmenimizle gönüllülük temelinde 60 öğrenciye kurs veriyoruz. Derneğimize 100’e yakın başvuru yapıldı; ancak değişik işlerde çalışıp da kurs saati çakışan birçok kişi kursa alınmadı. Kursa aldığımız öğrencileri seviye tespit sınavına alarak mevcut durumu tespit ettik. Öğrencilerimizin seviyelerine göre sınıfları oluşturduk. Seviye tespit sınavında özellikle Matematik dersinde öğrencilerin eksikliklerinin fazla olduğunu tespit ettik. Bu nedenle kurstan sonra Matematik dersi için ek ders veriyoruz. 6 öğretmenimiz matematik dersinde öğrencilerimizle grup şeklinde hatta bireysel olarak ilgileniyor. Diğer dersler için talep edildiği takdirde öğretmenlerimiz tatilde olmalarına rağmen büyük bir fedakârlık örneği göstererek zamanlarının ayırmaktadırlar. Öğrencilerimize her ders sonrası yaprak testleri veriyoruz. Hafta da bir deneme sınavı yapıyoruz. Ayrıca Eylül ayında Ramazan Bayramı sonrasında her gün deneme sınavları yaparak mümkün olan en yüksek başarıyı yakalamaya çalışacağız. Amacımız kendi insanlarımıza derneğimizin elverdiği ölçüde en yüksek seviyede yardımcı olmaktır.” dedi.

 

Siirt ilinin eğitimdeki yerini tam olarak alması için tüm Sivil toplum kuruluşlarının kendi imkânlarını zorlayarak böylesi girişimlerde bulunması gerektiğini dile getiren öğrenciler BAĞÇEV-DER’in açmış olduğu bu ücretsiz kurs için dernek yönetimine teşekkürlerini dile getirdiler. Ayrıca kendilerine sunulan bu imkândan sonuna kadar yararlanacaklarını ve sınavda yüksek puan alarak bu çalışmalarının hakkını vereceklerini belirttiler.

Bu haber toplam 2575 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!