1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. BAĞÇEV-DER’den Öğrencilere Tarihi Gezi
BAĞÇEV-DER’den Öğrencilere Tarihi Gezi

BAĞÇEV-DER’den Öğrencilere Tarihi Gezi

Siirt’te yaklaşık bir yıl önce kurulan ve Eruh ilçesine bağlı otuz beş köyün içinde yer aldığı Mişar Ovası köylerinin birlikteliğini sağlamak için kurulan BAĞÇEV-DER bir etkinliğe daha imza attı.

A+A-

Okulların tatile girmesiyle birlikte derin bir nefes almaya çalışan öğrencilere bir destek de BAĞÇEV-DER (Bağgöze ve Çevre Köyleri Eğitim Kültür Kalkınma ve Sosyal Yardımlaşma Derneği) yönetiminden geldi.

 

Kurulduğu günden bu yana eğitime ve sanata yaptıkları katkılarıyla gündeme sıkça gelen BAĞÇEV-DER şimdide kendi dernek bünyesindeki kurslara katılan öğrencilere bir jest yaparak tarihi ve turistik mekan olan Hasankeyf’te piknik formatında gezi düzenledi. Otuz civarında öğrencinin katıldığı bu tarihi ve turistik gezi öğrencilere büyük moral kaynağı oldu.

 

Konu hakkında bilgilerine başvurduğumuz dernek başkanı Yılmaz Aksu “Yaklaşık bir yıl önce kurmuş olduğumuz BAĞÇEV-DER şimdiye kadar eğitim ve sanat alanında birçok başarıya imza attı. Bizler dernek yönetimi olarak kurslarımıza katılan öğrencilerimize moral kaynağı olması için öğrencilerimizin isteği doğrultusunda yapılacak olan Ilısu barajı nedeniyle sular altında kalacak tarihi Hasankeyf kalesi ve yerleşim biriminde piknik formatında bir gezi yapılmasını sağladık. Bundan sonraki hizmetlerimizle hem halkımıza hem de kurslarımıza katılacak olan insanlarımıza her türlü desteği kendi imkanlarımız doğrultusunda yardımcı olmaya devam edeceğiz.” dedi.

 

Geziye katılan öğrencilerden almış olduğumuz bilgilere göre tarihi ve turistik gezinin kendileri için çok faydalı geçtiğini ve bundan sonraki etkinliklerin devam etmesini istediklerini dile getirdiler.

Bu haber toplam 2355 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!