1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Bağçev-Der “Vizontele Ailesi”ni sergiledi
Bağçev-Der “Vizontele Ailesi”ni sergiledi

Bağçev-Der “Vizontele Ailesi”ni sergiledi

Yaklaşık bir yıl önce Siirt’te kurulmuş olan ve 35 köyü içinde barındıran Mişar Ovası köylerini kapsayan BAĞÇEV-DER (Bağgöze ve Çevre Köyleri Eğitim Kültür Sanat Kalkınma ve Sosyal Yardımlaşma Derneği) hazırlamış olduğu “Vizontele Ailesi” adlı tiyatro oyu

A+A-

Bir yıllık zaman diliminde ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerine yönelik açtığı Türkçe ve Matematik kurslarının yanı sıra Satranç, Folklor, Tiyatro, Saz Eğitimi kurslarını başarılı bir şekilde düzenleyip üyelerinin çocuklarına hizmet etmeye devam eden dernek önümüzdeki günlerde Ortaöğretim düzeyi KPSS kursu da düzenlemeyi amaçlamaktadır.

 

Kültür Sanat Komisyonu bünyesinde çalışmalarını sürdüren Tiyatro ekibi de dernek başkanı ve aynı zamanda öğretmen olan Yılmaz Aksu’nun yazmış olduğu “Vizontele Ailesi” adlı tiyatro oyununu üç aylık bir çalışma sonucunda hazırlayıp sahneye koydu. Televizyonun aile üzerindeki etkilerinin mizahi bir dille anlatıldığı tiyatro oyunu salonu tıklım tıklım dolduran seyirciler tarafından beğeniyle izlendi.

 

Öğretmen Yılmaz Aksu’nun yazmış olduğu “Vizontele Ailesi” adlı tiyatro oyunu Arafat Kaya ve Zana Aksu tarafından yönetildi. Çoğunluğu lise çağındaki gençlerden oluşan oyuncu ekibi de şu isimlerden oluştu. Rêzan Coşkun, Remziye Turhan, Zinar Arslan, Fırat Atınç, Vedat Aksu, Özgür Şen, Mazlum Esen, İbrahim Oğuz, Ahmet Nas, Serhat Çetin, Yusuf Oğuz, Metin Batur, Bahar Arslan, Özgür Aksu, Filiz Kaysı, Jiyan Erbek, Zana Aksu, Ömer Özgür, Arafat Kaya, Dersim Kaçmaz, Fırat Aksu, Mevlüde Enüştekin, Baver Aksu.

 

BAĞÇEV-DER Kültür Sanat Komisyonu Tiyatro Ekibinin hazırlamış olduğu “Vizontele Ailesi” adlı tiyatro oyununun yazarı ve dernek başkanı Yılmaz Aksu “Kuruluşunu gerçekleştirdiğimiz derneğimizin bir yıllık zaman diliminde yaptığı çalışmalar ve önüne koyduğu hedefler itibari ile bir tabela ve gösteriş derneği olmadığını göstermiştir. Bundan sonraki zaman diliminde hem kendi üyelerimize hem de şehrimizde yaşayan insanların rahatlıkla yararlanabileceği yeni çalışma ve hizmetlerimizle insanlarımıza yardımcı olmaya devam edeceğiz. En son olarak da tiyatro ekibimizin hazırladığı oyun ile hem üyelerimizin çocuklarının sosyal faaliyetlerini geliştirmek hem de sanata katkı sunmalarını sağlamak itibari ile çoğunluğu ilk defa sahne ile tanışan gençlerimize büyük bir güven sağlamıştır. Tiyatro oyunun içeriğinde ise televizyonun güncel olaylar etrafında dönen gerçekliğimizin nasıl çarpıtılarak farklı yönlere kaydırıldığını mizahi bir dille sanatsal boyut katarak sahneye konuldu. Bu oyunumuzu seyretmeye gelen tüm seyircilerimize ve hazırlanmasında emeği geçen herkese dernek adına teşekkürlerimizi sunuyoruz. Tiyatro ekibimiz yeni oyunları ile seyircilerin karşısına çıkmaya devam edecek.” dedi.

 

BAĞÇEV-DER üyelerinin gayretleri sonucu yapılan bu tarz çalışmaların Siirt’te bulunan diğer derneklerin de sanatsal çalışmalara ağırlık verip şehrin gelişimine katkı sunabileceklerini dile getiren bazı seyirciler de keşke her hafta Siirt’te yeni bir tiyatro oyunu seyretme imkanımız olsaydı. Biraz gayretli olunsa ve Siirt’in makus talihini yenmek için çaba sarfedilse neden olmasın şeklinde düşüncelerini dile getirdiler.

Bu haber toplam 2497 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!