1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. BAĞÇEV-DER “Vizontele Ailesi” adlı oyunu sahneleyecek
BAĞÇEV-DER “Vizontele Ailesi” adlı oyunu sahneleyecek

BAĞÇEV-DER “Vizontele Ailesi” adlı oyunu sahneleyecek

Misar bölgesi köyleri adına kurulmuş olan BAĞÇEV-DER adlı dernek, Halk Eğitim Merkezi’nde “Vizontele Ailesi” adlı tiyatro oyununu sahneleyecek.

A+A-

17 Haziran 2010 Perşembe günü Halk Eğitim Merkezi’nde sahnelenecek tiyatro oyunuyla kültürel etkinliklerine bir yenisini daha katacak olan BAĞÇEV-DER, bu oyunla tiyatro kursu öğrencilerinin üç aylık emeklerini sahneleyecek.

SBS, LYS kursu, satranç, halk oyunları kursu gibi hizmetleri veren derneğin yeni hizmeti ise lise mezunları için KPSS kursu açmak oldu. 35 köyü dostluk, kardeşlik, dayanışma ve barış şiarıyla bir araya getirmeyi amaçlayan dernek, hem il merkezindeki insanlara hem de köylerde kalanlara hizmet vermeyi amaçlıyor.

Misar bölgesinin köylerini içine alan derneğin bünyesinde aşağıdaki köyler yer alıyor: Baggöze - Eyné, Ballıkavak - Lodé ,Bingöl - Bénguf ,Bozatli - Basné ,Boskus - Baluka, Çeltiksuyu - Girhiseyni, Çimencik - Tilé ,Direkli - Kerkûjâ Duav - Dûavê Duygulu - Gamêsa Dagdösü - Serxete Erdogdu - Gundik Ekinyolu - Guvesil ,Erenkaya - Sixsehveli ,Gönülaldi - Emtih ,Ilica - Germikê, Karadayilar - Isxasa, Kasikyayla - Zovanya, Kavakgölü - Rexéne,Kavaközü - Tanzih, Kekliktepe - Xalidyé, Kemerli - Qévix ,Narlidere - Bilcüna ,Ormanardi - Girdara, Salkimbaglar - Bédar, Savas - Diyé, Sevindik-Zorava ,Yazlıca- Seyfiyê, Yelkesen - Basixrê, Yerliçoban - Kûsê, Yerliçoban - Küsé, Yesilören - Ginyanis, Yokuslu – Meylana.

BAGÇEV-DER Sanat Kültür Grubu’nun sahneleyeceği “Vizontele Ailesi” adlı oyun, televizyon kültürünün olumsuz etkilerini mizahi bir dille eleştirmektedir. Oyun birçok ilimizde defalarca ilgiyle izlenmiştir.

Bu haber toplam 2129 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!