1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Azimle gelen başarının hikayesi: Uğur Yumuk
Azimle gelen başarının hikayesi: Uğur Yumuk

Azimle gelen başarının hikayesi: Uğur Yumuk

İlimiz yüzme branşında lisanslı milli ve bedensel engelli sporcumuz Uğur Yumuk İstanbul yüzme kulüplerinden FMV Işık Spor Kulübü’ne transfer olmuş ve transfer olduğu kulüp başkanlığınca konaklaması için dayalı döşeli ev ve aylık 1.500 TL maaş verildiği ha

A+A-

1988 Siirt doğumlu Uğur Yumuk, yüzme dalında başarıdan başarıya imza atmaya devam ediyor. 12 madalyası olan hemşerimiz Uğur Yumuk 18 Temmuz’da çok kişinin katılacağı ve aralarında 6 engellinin de bulunduğu sporcular, Boğaziçi köprüsünden başlayarak 4 kilometre yüzecekler.

 

İlk defa İstanbul Boğazının sularında yüzecek olan milli sporcumuz Uğur uğur yumukYumuk, Emin Sadık’la yaptığı telefon görüşmesinde: yarışacak olan diğer arkadaşların daha önce Çanakkale Boğazı’nı geçtiklerini belirtti ve “bu yüzücüler, ben dâhil olmak üzere ilk defa İstanbul Boğazı’nda yüzeceğiz” dedi

 

Hemşerimiz bu yarışta %100 kendine güvendiğini söyleyerek “inşallah bu yarışmada başarılı olup ilimiz başta olmak üzere Türkiye’yi Avrupa’da temsil edeceğim” dedi.

 

15 yaşındayken yüzmeyle tanışan Uğur Yumuk, doğuştan ayağından rahatsız olduğu için 4 sene önce her iki bacağını da kaybetmiş, fakat tüm bu olumsuzluklar onu yıldıramamış.

 

Siirt’te bulunduğu süre içinde boş zamanlarında 14 Eylül Kapalı Yüzme Salonu’nda antrenman yapan gururumuz Uğur Yumuk keşfedildikten sonra Slovenya’da düzenlenen özel turnuvada 50 metre ve 100 metre sırt üstü yüzmede 2.liği bulunuyor.

 

18 Temmuz’da İstanbul boğazı’nda düzenlenecek olan yüzme yarışında jüri üyeleri sanatçılar ve profesör doktorlardan oluşacak.

 

Bu yarışmada Türkiye’nin yüzme dalında en başarılı 10 genci seçilecek ve Türkiye’yi Avrupa’da temsil edecek.

 

Hemşerimiz, gururumuz, milli sporcumuz Uğur Yumuk’u tebrik eder başarılarının daim olmasını dileriz.

Bu haber toplam 3938 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!