1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. Ayfer, Siirt'in adını Türkiye birincileri arasına yazmayı başardı
Ayfer, Siirt'in adını Türkiye birincileri arasına yazmayı başardı

Ayfer, Siirt'in adını Türkiye birincileri arasına yazmayı başardı

SBS’de 500 tam puan alarak Türkiye’nin birincileri arasına Siirt’in ismini yazdırmayı başaran tek öğrencimiz Ayfer Ertaş için ödül kampanyası başlatıldı.

A+A-

SBS 2011 yılı 7.sınıf sonuçlarında Siirt’ten beklenen müjde Ayfer Ertaş adındaki öğrencimizden geldi. Siirt’in ismini Türkiye birincileri arasına yazdırmayı başaran Ayfer Ertaş, imkânsızlıklar içerisinde, dişiyle, tırnağıyla bu başarıyı kazandı.

Peki, Siirt’in adını Türkiye birincileri arasına yazdırmayı başaran Ayfer Ertaş kimdir? İşte bu sorunun cevabı belki de birçok okuyucuyu duygulandıracaktır…

Evinde 10 kardeşten biri. Babası hastalığından dolayı bu yıl vefat etti. Babasının vefatı çalışma temposunu olumsuz etkiledi. Deneme sınavlarında derecesini düşürdü. Ailesi, Ayfer’in okumasını çok istiyor ve imkânları nispetince ona destek veriyor. Büyük ağabeyi askerde. Kardeşi Ayfer’in hocalarını sürekli arayıp bilgi alıyor. Evin geçimi ikinci büyük ağabeydi. Pazarcılık yapıyor. Ayfer’in hedefinde Galatasaray Lisesi’ni sonrasında da Tıp Fakültesi’ni okuyup bitirmek var. Derslerini kalabalık olan evinde kardeşlerinin arasında çalışarak yapan Ayfer, Siirtlilerin SBS’de gülen yüzü oldu.

ŞİMDİ AYFER’İN ELİNDEN TUTMA ZAMANI

Ayfer’in kısa yaşamını okuyan herkes kendisinin ödüllendirilmesi gerektiğinde hem fikir olacaktır. Siirtliler.Net tarafından başlatılan ödül kampanyası 13 Ağustos Cuma gününe kadar devam edecektir.

Kampanyaya katılmak için

0532 213 58 04 nolu telefondan veya

www.siirtliler.net@gmail.com mail adresinden iletişim kurabileceksiniz.

 

ayfer ertaş

 

ayfer ertaş

Bu haber toplam 3947 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!