1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Ateş: Bölünmeyi isteyenler yüzde 10 etmez
Ateş: Bölünmeyi isteyenler yüzde 10 etmez

Ateş: Bölünmeyi isteyenler yüzde 10 etmez

Prof.Dr.Toktamış Ateş, Türkiye’nin iyiye gittiğini, kimsenin ülkenin bölünmesini istemediğini, bölünmeyi isteyenlerin ise oranının %10 etmediğini dile getirdi.

A+A-

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Fatih Kadınlar Pazarı’nda bulunan Şeref Büryan Salonu’nda Kasım Ceylan’ın davetlileri bulunuyordu. Davetliler arasında; İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr.Toktamış Ateş, İstanbul Bilgi Üni.Yayınları Genel Yayın Yönetmeni (SİDER eski Başkanı) Fahri Aral, TÜMBİAD Genel Başkanı Cevdet Akay, TÜMBİAD Genel Yönetmeni Arif Ekşi, Emin Müteahhitlik sahibi M.Emin Bülbül ile Siirtliler.Net Genel Yayın Yönetmeni Eyüp Güzel bulunuyordu.

Ateş, “Türkiye iyiye doğru gidiyor

Fahri Aral ile Kasım Ceylan’ın, Siirt’in yöresel tatlarının yanı sıra sosyal yaşamını konu alan konuşmaları Siirtli olmayan konuklar tarafından ilgiyle dinlenildi. Sofrada Türkiye’nin siyasi fotoğrafını yakından prof.dr.toktamış ateşçekebilme konumunda bulunan Toktamış Ateş hoca olunca son günlerin siyasi tartışmalarıyla ilgili görüşleri kendisine soruldu. Ateş’in verdiği cevap net ve kısaydı: “Türkiye iyiye doğru gidiyor. Güzel şeyler oluyor. Bu ülkede kimse bölünmeyi istemiyor. Bölünmeyi isteyenlerin oranı %10 bile etmez.” Ateş, sohbeti sırasında önünde bulunan Siirtliler.Net Gazetesini de bir süre inceledi.

Eruh’un Şal Şepik Bezi için tanıtım planlanmış

Sofrada bulunan TÜMBİAD Genel Başkanı Cevdet Akay ile Genel Yönetmeni Arif Ekşi’nin önceki yıllarda Kasım Ceylan’la birlikte Eruh ilçemizin ürünü olan “Şal Şepik Bezi” için tanıtım çalışmaları yapmak için girişimlerde bulunduklarını öğrendik. TÜMBİAD ve Marmara Üniversitesi işbirliğiyle yapılacak olan Şal Şepik Bezi ile ilgili yapılması planlanan tanıtım ve sergi çalışmaları için Eruh eski Kaymakamı ile girişimlerde bulunulmuş ancak kaymakam değişince çalışmalar askıda kaldığı bildirildi.

Türkiye Sivil Toplum Kuruluşları (TSTK)’nın rozetlerini hediye eden TÜMBİAD Genel Başkanı Cevdet Akay, Toktamış Ateş ile Fahri Aral’ın rozetlerini kendi elleriyle taktı.

Yemeğin ardından Kasım Ceylan, İstanbul Siirtliler Derneği (SİDER)’ne geçerek burada bir süre Başkan Aydın Candabakoğlu ile sohbet etti.

Bu haber toplam 4022 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!