1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Asya Katılım Bankası Siirt şubesi açıldı.
Asya Katılım Bankası Siirt şubesi açıldı.

Asya Katılım Bankası Siirt şubesi açıldı.

Siirt'te yeni bir banka şubesi daha açıldı.

A+A-

 

Asya Katılım Bankası Siirt Şubesi, Siirt Valisi Musa Çolak, Bank Asya Genel Müdürü Cemil Özdemir, Siirt Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Vekili Nedim Kuzu, Bank Asya üst düzey yöneticileri, Banka müdürleri, STK temsilcileri ve diğer davetlilerin katıldığı törenle hizmete açıldı.

 

Bank Asya Genel Müdürü Cemil Özdemir, Siirt Şubesi'nin açılışında yaptığı konuşmada; “yakaladığı sağlıklı büyüme performansını başarıyla sürdüren Bank Asya'nın, Türkiye'nin 13. büyük bankası konumuna geldiğini ve Ülkemizin en genç bankası olduğunu belirten Özdemir; Siirt'in, tarihi ve kültürel dokusunun yanı sıra eski çağlardan bu yana Güneydoğu'nun önemli kültür merkezlerinden birisi olduğunu, Siirt'te olmaktan mutluluk duyduklarını” dile getirdi.

 

Siirt Valisi Musa Çolak da yaptığı konuşmasında; “Ekonominin bel kemiğini oluşturan faktörlerin başında bankalar olduğunu kaydetti. Siirt ekonomisinin iyiye doğru gittiğini ifade eden Çolak, Ülkelerin gelişmişlikleri ve güçleri oluşturdukları istihdam ve finansla ölçülmektedir. Ekonomilerde istihdam ve finans oluşturmalarda en önemli müessese banklardır. Serbest piyasa ekonomisinde bankalar ekonominin motor güçleridir. Eğer banka iyi işliyorsa, kaynaklarını ekonomiye kazandırıyorsa o ekonomi canlı ve işliyor demektir. Bu kapsamda ilimiz işadamları ve esnafının ihtiyaçları ve talepleri finansal anlamda değerlendirildiğinde ilimiz ekonomisi çok daha canlılık arz edecektir. Yeni hizmete açtığımız bu şubeyle birlikte ilimiz sanayici ve esnafı finans desteğiyle, rekabet ortamında kendilerine güç verecektir. Siirt’te üretime ve istihdama yönelik çalışmalarımız devam etmektedir. İlimize yeni Banka Şubelerinin açılması hiç şüphesiz ilimizdeki ekonomik gelişmenin göstergesidir. Bir ilde banka sayınının artması ekonomik kalkınmayla doğrudan ilgilidir. Asya Katılım Bankası Siirt Şubesinin işadamlarımıza, esnafımıza ve tüm Siirtlilere hayırlı olmasını diliyorum.” Dedi.

 

Konuşmaların ardından açılış kurdelesi, Vali Musa Çolak, Bank Asya Genel Müdürü Cemil Özdemir, Ticaret Ve Sanayi Odası Başkanı Nedim Kuzu tarafından kesildi. Vali Çolak ve davetliler, daha sonra şubeyi gezerek yetkililerden bilgi aldı, daha sonara Bank Asya açılışına katılan davetlilere kokteylde ikramda bulunuldu.

Bu haber toplam 2930 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!