1. HABERLER

  2. KÜLTÜR

  3. Asr-ı Saadet’te Kardeşlik Programı
Asr-ı Saadet’te Kardeşlik Programı

Asr-ı Saadet’te Kardeşlik Programı

Siirt Belediyesi tarafından, Kültür ve Sanat etkinlikleri kapsamında “Asr-ı Saadet’te Kardeşlik” Programı düzenlendi.

A+A-

TÜRGEV konferans salonunda düzenlenen programa katılan ünlü ilahiyat yorumcusu Ömer Döngeloğlu’na vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Asr-ı Saadet’te Kardeşlik programı, Ensar Cami İmam Hatibi Ramazan Toprak’ın okuduğu Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. İlahi sanatçısı Recep Arslan’ın Türkçe ve Kürtçe seslendirdiği birbirinden güzel ilahiler ile süren program, semazen gösterileri ile devam etti.

Sohbet Programında konuşan İlahiyatçı Yazar Ömer Döngeloğlu, ayet ve hadislerle süslediği sohbetinde Hz. Muhammed’i (s.a.v.) ve o dönemi anlattı. Etkileyici anlatımı ile birlik, beraberlik ve kardeşlik vurgusu yapan Ömer Döngeloğlu, “Dini daha çok öğrendikçe daha çok yaşamamız gerekiyor. Peygamberimizin hayatından örnek almalıyız” dedi. Hz. Muhammed (s.a.v.) ve sahabeden hatıralar paylaşan Döngeloğlu, İslam’daki kardeşliğin önemine dikkat çekti.

Yaklaşık 2 saat süren programda gözlerden yaş, dillerden dua ve salat-u selam döküldü.

Programın ardından geceye renk katan katılımcılara Siirt Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın ve diğer davetliler tarafından çeşitli hediyeler verildi. Programa, Siirt Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ali Aytek, Siirt Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Dekan İhsan Süreyya Sırma, Siirt Üniversitesi Rektör Yardımcısı Cemalettin Erdemci, İl Müftüsü Faruk Arvas ve çok sayıda davetli katıldı.

Bu haber toplam 1885 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!