1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Askerlik şubesine gidip yedeklik yoklamanızı yaptırın
Askerlik şubesine gidip yedeklik yoklamanızı yaptırın

Askerlik şubesine gidip yedeklik yoklamanızı yaptırın

Türk Silahlı Kuvvetlerinden emekli olmuş veya çeşitli nedenlerle ayrılmış olan yedek subay/astsubay ve uzman çavuşlar ile askerliğini tamamlayarak, terhis olmuş erbaş ve erlerin 2010 yedeklik yoklamalarını yaptıracakları tarihler açıklandı.

A+A-

Siirt Askerlik Şubesi Başkanlığı tarafından yapılan yazılı duyuruda, "1111 sayılı Askerlik Kanunu ile 1076 sayılı Yedek Subay Kanunu gereğince, yedek subay, astsubay ve uzman çavuşların 01 Ocak – 30 Haziran 2010 tarihleri arasında; erbaş ve erlerin ise 01 Ocak – 31 Ekim 2010 tarihleri arasında yedeklik yoklamalarını yaptırmaları gerekmektedir.

 

Yedeklik yoklamasına tabi yükümlülerin; bizzat askerlik şubelerine başvuruda bulunarak, yedeklik yoklamalarını yapabilecekleri gibi bir yakını vasıtasıyla da yedeklik yoklamalarını yaptırabilecekler. Ayrıca askerlik şubelerinden, PTT müdürlüklerinden veya internet üzerinden alacakları yedeklik yoklaması bildirim formunu doldurarak, askerlik şubelerine göndermek suretiyle veya askerlik şubelerine faksla göndererek yaptırabileceklerdir.

 

Bu duyuru, yükümlülere tebliğ mahiyetinde olup, yedeklik yoklamalarını yaptırmayanlar hakkında, 1111 sayılı Askerlik Kanunu ile 1076 sayılı yedek Subay Kanununda belirtilen cezai işlemler uygulanır." denildi.

Bu haber toplam 2413 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!