1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Asfaltla Doldurulan Çukurlar Denetlendi
Asfaltla Doldurulan Çukurlar Denetlendi

Asfaltla Doldurulan Çukurlar Denetlendi

Siirt Belediye başkanı Selim Sadak son günlerde yağan yağmurun etkisiyle yollarda oluşan çukurların asfaltlanarak yeniden doldurulması çalışmalarını yerinde inceleyerek yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

A+A-

Yeni mahalle, Evren mahallesi, Kooperatif mahallesi ve Bahçelievler mahallelerinde yapılan çalışmaları yerinde görerek incelemelerde bulunan Belediye başkanı Selim Sadak “Ben burada bulunmadığım bir kaç gün içerisinde yağmurun durmasıyla birlikte hemen çalışmalara başlayıp çukurları asfaltla dolduran ekibimizi kutluyorum. Çalışmalar devam ediyor diğer mahalle ve caddelerin yolları da dört gün içerisinde tamamlanacak. Şimdiye kadar son on gün içerisinde 9 km yol asfaltlandı ve 6 km stabilize yol yapıldı. iki ay önce yaşadığımız sel felaketinde Siirt şehri 8.5 milyar TL zarar gördü. Zararların karşılanması için Siirt’in afet kapsamına alınmasını talep ettik fakat afet kapsamına alınmadığı gibi hiç bir resmi kurumdan da destek gelmedi. Herşeye rağmen 2010 yılı herkesin beğendiği bir Belediyecilik hizmeti sunarak şehirde yaşayan insanlarımıza hizmetin en iyisini vereceğiz.” dedi.

Yol asfaltlama çalışmaları sırasında Belediye başkanı Selim Sadak, Silindir makinasına binerek yolun asfaltlanan kısımlarının düzeltilmesi işini bizzat Silindir aracını sürerek yapması ve eline küreği alıp asfaltı düzeltmesi orada bulunan vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı.

Bu haber toplam 2694 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!