1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Artık Belediye Reisi biraz da Siirtle ilgilense!...
Artık Belediye Reisi biraz da Siirtle ilgilense!...

Artık Belediye Reisi biraz da Siirtle ilgilense!...

Yerel ve Genel seçimler neden ayrılmış?Yerel seçimler, yöreye hizmet amacıyla aday olanları seçmek için, Genel seçimler ise yöreyi merkezi yönetimde temsil için yapılır. Siirt için bu hiç fark etmiyor....

A+A-

                Siirt Belediye Başkanının adı, seçildiğinden beri birçok kez yürüyüşlerde, protesto gösterilerinde geçti. Belediyecilikten çok, ulusal siyaseti daha çok tercih ettiği görüldü.  Son zamanlarda da Anayasa Mahkemesinin aldığı kararla siyasetten uzak durması yaptırımına muhatap oldu. Anayasa Mahkemesinin verdiği bu karar birçok açıdan eleştirilebilir gibi görünse de, Siirtliler için aslında içten içe sevindirici bir haber gibiydi çünkü artık Selim SADAK asıl seçilme sebebi olan belediyecilik işlerine tam bir mesai harcayabilecekti…

            Siirt, Belediyecilik konusunda, maalesef hiç yüzü gülmeyen şehirlerden biri oldu hep. Bir önceki dönem elindeki muhteşem imkanlara rağmen halkın yüzünü bir türlü güldüremedi Siirtli siyasiler. Bu dönemin de geçen dönemden bir farkı yok.

            Artık, Belediye Reisi, eskiden içinde bulunduğu siyasi fikrin de en büyük amacı olan “Halka Hizmet” anlayışını bir gösterse…?

 

SİİRTLİLER.NET

 

·     Siirt  hala çöp içinde

·     Siirt’in yolları hala çamur ve köyleri bile kıskanır hale geldik! Kurtalan ve Aydınlar Siirt’e bu konuda avam tabirle 10 çeker.

·     Siirt’te hava kirliliği artık bazı (Siirtliler-board-SİRGEB) STK lara üzerine resim, yazı yarışmaları düzenlettirecek kadar göz önünde.

·     Siirt’te yağmur yağmasa da su birikebiliyor?..

·     Vatandaşlar hala su paralarını ilkel bir şekilde banka talimatı yerine gişelerden ödüyor.

·     Şehrin ana caddelerinde dahi uygunsuz inşaat yapılanmasına dur diyecek olan yok. Bu inşaat sahipleri istedikleri an yolları kapatabiliyor yahut yolları tahrip edip öyle bırakabiliyorlar. Belediye buna hiçbir ses çıkartmıyor ama fakir ekmeğinin peşinde olan seyyar satıcıdan veya pazarcıdan yer işgali parasını almasını iyi biliyor.

·     Halkın bir kısmı ise belediyeye körü körüne bağlılıklarını belirtmek için belediyenin basiretsizliklerine binbir türlü bahaneler uyduruyor ve belediye de halkın bu anlamsız desteğinden güç alarak maalesef asıl görevlerinin dışında her türlü işi yapıyor.

·     Siirt’in en iyi semtindeki yolunda yürürken dahi dikkat etmek zorundasınız, her an ayağınız bir çukura girebilir.

 

SİİRTLİLER.NET

 

Bu Resimler Siirt’in en Lüks Çevresinin Resimleri, diğer yerleri siz tasavvur edin…

 

SİİRTLİLER.NET

Bu haber toplam 4346 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!