1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Artan boğulmalarla ilgili vatandaş ne dedi?
Artan boğulmalarla ilgili vatandaş ne dedi?

Artan boğulmalarla ilgili vatandaş ne dedi?

Son zamanlarda artan boğulma vakıalarına karşı Siirtliler tepkilerini arttırmaya başladı.

A+A-

Siirtliler.Net çarşıya çıktı ve vatandaşa boğulma vakıalarıyla ilgili neler düşündüklerini sordu. İşte alınan onlarca cevaptan birkaçı…

Kadir Korkmaz ( Serbest)  Son günlerde meydana gelen baraj kapakları ile ilgili ölüm olaylarında baraj yetkililerinin bir art niyeti olduğunu sanmıyorum ama tedbirsizlik bu tür olayların meydana gelmesine neden olabiliyor. Umarım yetkililer bir an önce bu işe bir çözüm bulurlar.

 

Sabahattin Harman (Öğretmen) son zamanlarda tedbirsiz bir şekilde baraj kapaklarının açılması vatandaşlarımızın ölümüne neden olmaktadır. Barajın yapımından ve faaliyete girmesinden bu yana son acı olay ile birlikte bir aile yok oldu. Bu aile ile birlikte yaklaşık 15 vatandaşımızın aynı suda boğuldu. İnsanın aklına tedbir almak hiç mi gelmez, insanın canı bu kadar ucuz mu sorumluların bir an önce ihmal var ise araştırılıp gerekli cezanın verilmesini ve bir daha böyle acı olayların yaşanmamasını istiyoruz.

 

Avni Eren dünyada baraj kapaklarının açılıp suyunun boşaltılması örneğini başka bir yerde göremezsiniz. Barajların zaten elektrik üretimi için yapılan tüneller ve türbinler gün içerisinde bunu yapıyorlar. Akla yetkililerin elektriği daha fazla bir fiyata satma çabasında oldukları geliyor. Şayet böyle bir yaklaşım içerisinde iseler Türkiye de insan hayatının ne kadar ucuz olduğunu yeniden görmüş oluruz.

 

Hasret Erik (Esnaf)  bu nasıl bir çalışma anlamadım adamların aklına estikçe baraj kapaklarını açıyorlar ve önlem diye sadece bir tabela asmışlar. bu kadar ucuz olmamalı ölen vatandaşlarımızın hesabını birileri vermelidir.

 

Vedat Atılgan (Bankacı) öncelikle son olayla birlikte ölen hemşerimizin ailelerine başsağlığı diliyorum. Bu soruna karşı bir an önce önlem alınmadığı takdirde daha fazla ölümlerin yaşanacağı aşikârdır. Bu konuda lütfen yetkiler sıkı bir tedbir alsınlar.

 

 

İlhan Batur (esnaf) Botan çayında her zaman boğulmalar olur ama barajdan sonra ölümlerin bu kadar artması kaygı verici devlet büyüklerinin vatandaşına sahip çıkıp bu ölümleri engelleyecek tedbir almaları için firmaya yaptırımlar uygulamalıdır.

Bu haber toplam 2207 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!