1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Armutlu’daki engelli kardeşlerin Siirt yorumu
Armutlu’daki engelli kardeşlerin Siirt yorumu

Armutlu’daki engelli kardeşlerin Siirt yorumu

8 yıldır Armutlu’da yaşayan ve aslen Sinop’lu olan bedensel engelli kardeşler Siirtlilere minnettarlar

A+A-
Yalova’ya bağlı ve yaz tatillerinin uğrak yerlerinden olan Armutlu’da, nüfusun önemli bir kısmını Siirtliler oluşturuyor. Yaşamın canlılığı Siirtliler ile hareketlenen ilçe, huzur arayanlar için ideal bir yer.
8 yıl önce Sinop’tan Armutlu’ya yerleşen bedensel engelli 3 kardeşi Armutlu’da hemen hemen herkes tanıyor. Bedensel engelli oldukları için çalışacak durumları yok. Geçim kaynakları ise hayırseverlerin kendilerine yaptıkları çeşitli yardımlardan ibaret.
 
Cemal ve kardeşi Neriman Demirci, anne ve babasını yıllar önce kaybetmişler. Rahatsızlıkları doğumlarıyla gelmiş. Ancak yaş ilerledikçe vücutları daha ağırlaşmış ve omuriliklerinde denge problemi yaşıyorlar. Sürekli tekerlekli sandalyeleriyle ilçede sessiz sedasız gezerler.
 
SİİRTLİLER BÜYÜĞÜNÜ KÜÇÜĞÜNÜ BİLİYORLAR
 
İlçede yoğun nüfusa sahip olan Siirtlilerle ilgili engelli kardeşler hayranlıklarını şu sözlerle ifade ediyorlar: “Biz Siirtlileri seviyoruz. Bize iyi bakıyorlar. Büyüğünü küçüğünü bilen insanlar. Tabi ki beş parmağın hepsi bir değildir. Kötüsü de olabilir her yerde olduğu gibi. Ama genel olarak Siirtlileri seviyoruz.”
 
 
engellikardesler1.jpg
 
engellikardesler2.jpg
 
engellikardesler3.jpg
Bu haber toplam 3039 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!