1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Arıtürk, Ak Parti ve DTP’ye veryansın etti
Arıtürk, Ak Parti ve DTP’ye veryansın etti

Arıtürk, Ak Parti ve DTP’ye veryansın etti

Demokrat Parti Siirt Belediye Başkan Adayı Ahmet Arıtürk yazılı bir basın açıklaması yayınlayarak Ak Parti’lilerin Erdoğan’a, DTP’lilerin ise Öcalan’a oy istediklerini belirtti.

A+A-

Arıtürk’ün yazılı basın açıklaması ;

 07.03.2009  

 siirtliler.net

ERDOĞAN’A VE ÖCALAN’A

OY İSTEYENLER!

 

                AKP’liler ve DTP’liler ev-ev, dükkân-dükkân dolaşıp, oy istiyorlar. Ama, isterlerken ne CEYLAN’DAN, NE SADAK’TAN bahseden yok. AKP’liler, “OYLARINIZI ERDOĞAN’A VERİN” diyorlar. DTP’liler ise (ÖCALAN’A OY!” istiyorlar. Çünkü, iki partinin de Siirt Belediye Başkanlığı için gösterdikleri adaylar İTHAL MALI! İthal malı adaylara duyulan tepkiyi bildikleri için de, biri ERDOĞAN’A SIĞINIYOR, DİĞERİ ÖCALAN’A

 

                Her iki partinin de ortak bir iddiaları var. “SİİRTLİLER, İKİMİZDEN BİRİNE (AKP-DTP) MECBUR!” Bu mecburiyet nereden geliyor derseniz, bence VEHİMLERİNDEN İBARETTİR. Bu Şehirde yaşayan Türk, Kürt, Arap bütün SEÇMEN kardeşlerimiz, 29 Mart günü, sandık başlarına gittiklerinde ve mührü ellerine aldıklarında onlara mecbur olmadıklarını İNŞAALLAH İSPAT EDECEKLERDİR.

 

                Bu Şehirde, Belediye Başkanlığı için yarışan 10 ADAY var. Sekiz partiyi görmezden gelerek “SADECE İKİMİZ VARIZ!” diyen, İTHAL MALI ADAYLARLA ŞEHRİMİZİ YÖNETMEĞE KALKIŞAN BU İKİ PARTİ YE DE ARTIK DERSLERİNİ VERMELERİNİN ZAMANI GELMEDİ Mİ!

 

                Biz bu filmi, genel seçimlerde de yaşadık. Yine bu iki partinin biri Batman’dan, diğeri Mardin’den İTHAL MALI ADAYLAR GETİRDİLER, taraftarları, sineye çektiler ama, yaptıklarına bin  pişman oldular. Bundan cesaret alan her iki parti, yerel seçimlerde de aynı oyunu oynamaktadırlar. Ama,  bu filmin artık kopması lâzım. Şâyet, bu seçimde de, Türk, Kürt, Arap Siirtli seçmenler İTHAL ADAYLARA OY KULLANIRLARSA, bir daha, hiçbir seçimde ortaya çıkmasınlar, hiçbir talepte bulunmasınlar!

 

                Duyuyoruz ki, Aleyhimizde propaganda yapanlar “KAZANAMAZ, OYLARINIZ BOŞUNA GİDECEK!” diyorlarmış. Gaybı ALLAH’tan başkası bilemez! Seçmen hemşerilerimiz, sandık başlarına gittikleri zaman, (bu kazanır, bu kazanmaz!” yanıltmacalarıyla değil, “Bu yarar, bu yaramaz, bu Siirtli, bu ithal malı” düşüncesinden hareket ederlerse, çok şeyler değişecektir.

 

                Bizim Recep’imiz, Apo’muz, Egemen’imiz, Hüseyin’imiz, Afif’imiz, Yılmaz’ımız, Osman’ımız,  Necati’miz, holdinglerimiz, müteahhitlerimiz, iş adamlarımız, şeyhlerimiz, aşiret reislerimiz, sosyal yardımlaşma vakfımız, kömürümüz, makarnamız, çil-çil altınlarımız, paramız, pulumuz yok! Alırsak, bütün bunlara karşı alacağız! İşimiz çok zor ama, ZORU BAŞARMAK, GERÇEK BAŞARIDIR!

 

                Türk, Kürt, Arap bütün seçmen kardeşlerime sevgi ve saygılarımla…

 

BÜTÜN HEMŞERİLERİMİZİ, ETKİNLİKLERİMİZİ İZLEMEĞE DAVET EDİYORUZ

DP GENEL BAŞKANI SÜLEYMAN SOYLU

10 MART 2009 SALI GÜNÜ AKŞAM SAATLERİNDE

 ŞEHRİMİZE GELECEK

 

                Demokrat Parti Genel Başkanı Sayın Süleyman Soylu, beraberinde Parti Genel Başkan Yardımcılarımızdan Sayın Nevzat Ceylan’la birlikte 10 Mart 2009 Salı günü akşam saatlerinde Şehrimizde beklenmektedir.

 

                Program saatleri netleşmiş olmamakla birlikte Demokrat Parti Genel Başkanı Sayın Süleyman Soylu’nun 20 kişilik ekiple yapacağı SİİRT ÇIKARTMASININ PROGRAMI, bilahare değişiklik olmaması durumunda şu şekildedir:

 

10 MART 2009 SALI GÜNÜ:

SİİRT-BİTLİS SINIRINDA KARŞILAMA

BAYKAN’A HAREKET

BAYKAN İLÇESİNDE TUR ATILARAK HALKIN SELAMLANMASI,

BAYKAN BELEDİYE BAŞKAN ADAYININ SEÇİM BÜROSUNDA PARTİLİLERE VE HALKA HİTAP

ZİYARET (VEYSELKARANİ) BELDESİNE HAREKET

HAZRET-İ VEYSELKARANİ TÜRBESİNİN ZİYARET EDİLMESİ,

ZİYARET BELDESİNDE TUR ATILARAK HALKIN SELAMLANMASI

ZİYARET BELEDİYE BAŞKANLIĞI SEÇİM BÜROSUNDA PARTİLİLERE VE HALKA HİTAP

SİİRT’E HAREKET,

SİİRT ŞEHİR İÇİNDE TUR ATILARAK HALKIN SELAMLANMASI,

POLİS EVİNDE AKŞAM YEMEĞİ,

GENEL BAŞKAN SOYLU’NUN KANAL 56’DAN SİİRT HALKINA HİTAP ETMESİ,

POLİS EVİNDE İKAMET

11 MART 2009 ÇARŞAMBA GÜNÜ:

POLİSEVİNDE SABAH KAHVALTISI

AYDINLAR İLÇESİNE HAREKET,

AYDINLAR’DAKİ FAKİRULLAH, İBRAHİM HAKKI VE DİĞER TÜRBELERİN ZİYARETİ

AYDINLAR SEÇİM BÜRROSUNDA HALKA VE SEÇMENLERE HİTAP

SİİRT’E DÖNÜŞ

SİİRT SEÇİM BÜROSUNUN AÇILIŞI HALKA VE PARTİLİLERE HİTAP

SİİRT’TEN, MARDİN’E HAREKET

                BÜTÜN HEMŞERİLERİMİZİ SALI VE ÇARŞAMBA GÜNÜ GERÇEKLEŞTİRECEĞİMİZ ETKİNLİKLERİMİZİ İZLEMEĞE DAVET EDİYORUZ.     

Bu haber toplam 2032 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

YORUMUNUZ UYGUNSUZDUR!